Circle: İçerik Üreticileri İçin Para Kazandıran Topluluk Platformu

Circle, özellikle içerik üreticileri için topluluk altyapısı sunan bir girişim. Circle için gelişmiş özelliklere sahip yeni nesil bir forum altyapısı demek de sanırım yanlış olmaz.

Temiz Arayüz, Zengin Özellikler

Rudy Santino, Andrew Guttormsen, Sid Yadav tarafından kurulan girişim oldukça sade arayüzüyle topluluk sahibi veya yeni bir topluluk oluşturmak isteyenlere oldukça gelişmiş bir altyapı sunuyor.

Tek pltaform üstünde farklı alanlarda açık veya gizli konu başlıkları oluşturmak, özel gruplar oluşturmak, üyelerle mesajlaşmak, webinar yapmak, ücretli eposta bültenleri oluşturabilmek mümkün.

Ücretler

Sayfa yöneticileri için detaylı özellikler barındıran Circle, ücretli bir ürün. Bkz: Ücret tablosu

Aylık 39 dolardan başlayan tekliflerle kendi alan adınızda bir topluluk oluşturmanıza izin veriyor. 14 gün deneme süresinden sonra aylık 1000 aktif üyeye kadar ilk paketi kullanabiliyorsunuz.

Daha fazlası içinse daha fazla özellik ve esneklik sunan diğer paketlere geçmeniz gerekiyor. Üst paketlerde API erişimi, detaylı raporlama, Circle markasını tamamen kaldırma, otomatik moderasyon gibi özellikler de var.

Yaşayan Örnekler

Circle ile gerçekten para kazanan bir topluluk/forum sitesi oluşturmak mümkün ve Circle’ı kullanan çeşitli örnekler var ama Ben Tossell’ın MakerPad için bu hizmeti kullanması bence iyi bir örnek.

Eriştiğiniz kitle nereden geliyor olsun olsun (eğitim, podcast, Youtube vs. ile) daha fazlasını sunmak için Circle’dan faydalanabilirsiniz. WordPress ve Memberful ile giriş yapma şansı da sunuluyor. Yakında iOS uygulaması, canlı video kaydı gibi özellikler de gelecek.

Test Grubuma Katılmak İster misiniz?

Circle, circle.so alan adını kullanıyor. notion.so kadar popüler ve faydalı bir girişim olacak mı bilmiyorum ama şahsen dikey topluluklar için bu tarz ürünlerin para kazanacağına inanıyorum. Şahsen Patreon destekçilerimi buraya davet etsem mi diye de düşünüyorum.

Açtığım test grubuna şu bağlantıdan erişebilirsiniz;https://girisimlernet.circle.so

Alternatifler

Circle’ın bir benzeri olan ve zamanında epey ilgilendiğim Tribe adlı bir girişim daha var ki bir ara Appsumo’da ömürlük kampanya fırsatı çıkarmıştı. Nasıl yaptıysam kendimi tutup almamayı başardım. :))

Elbette benzer bir grubu açık kaynak Türk girişimi Grou.ps ile de yapabilir veya en basitinden bir Slack veya Discord kanalı oluşturabilirsiniz.

Görüş ve sorularınızı lütfen yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Haziran 2021
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1 Comment

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Airboxr, farklı kaynaklardan aldığınız verileri Google E-Tablolar üzerinde istediğiniz şekilde…

Devamını oku

SiteChecker, sitenizin SEO performansını yükseltmek üzere hizmet veren ücretsiz bir analiz aracı. Sadece…

Devamını oku

Google'ın Kurumsal E-posta Servisinde %50 İndirim Name.com'dan alan adı alırken G-Suite indirimi sunulduğunu…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.