Continually: Otomasyon Özellikli Sohbet Botu

Bugün size mükemmel bir üründen bahsedeceğim; canlı sohbet botu Continually. Biraz önce büyük bir indirimle satın aldım, kurdum ve hemen yazmak istedim. 🙂

Nedir?

Continually, sitenize canlı sohbet botu ekleyen bir araç. Amacı sitenize gelen ziyaretçilerle hızlı temas kurmanızı sağlamak ve müşteri/abone/üye kazanımınızı artırmak. Yani ziyaretçileri mutlu etmek ve ‘lead’ yakalamak. Şu anda sağ alt köşede gördüğünüz şey.

Nasıl Çalışır?

Normalde canlı iletişim için bilgisayar başında ve yönetim panelinde olmanız gerekir ama Continually hazır şablonlar üzerinden süper bir otomasyon sunuyor. Siz soru ve tekliflerinizi hazırlıyorsunuz, gerisini Continually hallediyor. Yani siz uyurken de çalışıyor.

Örneğin ben e-posta abone sayımı arttırmak için küçük bir teklif sundum ama bir çok bot yapabilirim. Randevu vermek, fiyat bilgisi sunmak, sıkça sorulan soruları yanıtlamak vs…

Gelir Modeli / Ücretlendirme?

Continually, SaaS modeliyle çalışan bir girişim. 1000 sayfa görüntülemeye kadar ücretsiz ve markalı olarak kullanmak mümkün. Daha fazlası için yıllık ödemeyle 135$/ay ödemeniz gerekiyor. Ama Appsumo kampanyasıyla ömür boyu kullanım hakkı sadece 49$.

Açıkçası şimdiye kadar Appsumo’dan birçok ürün aldım, bazılarını iade ettim (60 gün koşulsuz iade hakkınız var) ama ilk kez bir koddan 2 tane satın aldım. Çünkü en geç 3 ay içinde GirişimlerNet’i aylık 50 bin sayfa görüntülemenin üzerine çıkarmayı hedefliyorum. Bir ay olmadan 11 bini geçti bile.

Continually’nin özelliklerini ve arayüzü anlatmaya gerçekten burası yetmiyor. Şu anda girip kurcamalak için can atıyorum. 🙂 Kayıt sayfasındaki sadelik bile ‘tamam, budur’ dedirtiyor. Slack, Zapier, Mailchimp entegrasyonları var, çok hızlı ve tasarımı çok temiz. Mobil uygulama desteği yok ama çok gerek de yok ve gelecek sürümlerde ekleyebilirler.

İddia ediyorum, Türkiye’deki her girişim bu vb. araçları kullansa başarı oranımız en az %10 artar. Çünkü bu araçlar sadece ‘lead’ yakalamayı değil, kullanıcıları dinlemenizi sağlıyor. Sitenize en azından ücretsiz bir şey kurun derim ama Continually’nin fırsatını kaçırırsanız üzülme olasılığınız yüksek. Buyrun kendiniz inceleyin, bana da dua edersiniz. 🙂

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabilirim.

YAZAR HAKKINDA: Firat Demirel

Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami