Edvays: Yetenekli Video Danışmanlık Platformu

Mart ayında pandemi nedeniyle uzaktan görüntülü danışmanlık girişimlerinin önemli olacağına dair bir yazı paylaşmıştım. O günden bugüne çok farklı girişimlerden haberdar oldum. Bazıları yarım kaldı, bazıları yoluna devam ediyor, muhtemelen yenileri de şu anda bir yerlerde geliştiriliyor. Bugün sizlerle paylaştığım Edvays.com ise çok kısa süre önce hizmet vermeye başladı ve bu dikeyin en çok bilinen girişimlerinden biri olmak istiyor.

Edvays nedir?

Edvays, kısaca video danışmanlık hizmeti sunan pazar yeri girişimlerinden bir başkası. Tıpkı diğer girişimlerde olduğu gibi mentor/uzman veya danışan olarak platforma katılabiliyorsunuz. Edvays, rakip girişimlerden farklı olarak daha detaylı ve uzmanı tanımayı kolaylaştıran profil sayfaları sunuyor.

Uzmanlar kendilerini yazılı olarak tanıtmanın yanında profil sayfalarına video, fotoğraf ve makale de ekleyebiliyor. Edvays’ta profili onaylanan her uzmanın edvays.com/safaktozar gibi ismine özel bir sayfası oluyor.

Bir uzmanın sayfasında uzmanlık alanlarını, eğitim bilgilerini ve hangi kurumlarda eğitim aldığını görebiliyorsunuz. Ayrıca diğer kullanıcıların (danışmanlık almış olanlar) yorumlarına da yer veriliyor.

Ayrıca danışanların ve uzmanların kendilerine özel birer yönetim paneli var. Alınan randevular kolaylıkla takip edilebiliyor. Bir de uzmanlar Iframe kodu ile hizmet tekliflerini sitelerine ekleyebiliyor.

Görüşme Öncesi ve Sonrasında Mesajlaşma + İndirim Kuponu

Yine Edvays görüşme sırasında mesajlaşma, görüşme öncesinde bilgi almak için mesajlaşma, indirim kuponu oluşturma gibi özellikler de sunuyor. Ben de kendi profilim için oluşturduğum kuponu aşağıda paylaştım..

Seanslarda Zaman Takibi Var

Edvays’ın bir farklılığı da görüşme tarafında. Diğer bazı uygulamalarda görmediğim ve beni memnun eden bir süre sayacı özelliği var. Yani danışmanlık seansına başladığınızda bir geri sayım sayacı da görüyorsunuz. Süre tabanlı bu tarz işlerde dakika başı ücretlendirme olmadığı takdirde bu özelliğinin elzem olduğu kanaatindeyim. Aksi takdirde zamanı verimsiz kullanmak ve görüşme süresinin uzayıp gitmesi gibi olumsuz durumlarla karşılaşabiliyoruz.

Ücretlendirme

Edvays, Izyico pazar yeri entegrasyonuyla çalışıyor. Uzmanların kazandıkları ücretin %20’sini platforma yani Edvays’a ödüyor. Uzmanlar kazandıkları parayı profillerine ekledikleri banka hesabına alabiliyor. Edvays’de 25 ve 55 dakikalık görüşmeler ayarlanabiliyor ve en düşük ücret sırasıyla 25 dakika için 59 TL ve 55 dakika için 99 TL olarak belirlenebiliyor.

Şafak Tozar tarafından kurulan Edvays, şu anda 110 uzman ve 400 uzman başvurusuyla 12 gündür hizmet veriyor. Bugüne dek gerçekleşen görüşme sayısı ise 12. Ben de profili onaylanan isimlerden biriyim ve profilime banka hesabı eklemediğim için bir görüşmeyi kaçırmak zorunda kaldım. 🙂

Şafak Tozar, Edvays ile bir “Edvaysr” topluluğu oluşturmak istediklerini söylüyor. Yani insanların kafalarındaki sorulara yanıt bulmak için ilk önce Edvays’a gelmesi amaçlanıyor. Diğer bir deyişle video danışmanlık denince akla gelen ilk adres olmak istiyor.

Diğer yandan Edvays’ın zaman içinde birebir görüşmenin üzerine webinar özelliği ekleme ve ve 50 kişiye kadar katılımcı alma gibi planları da var. Temeli Mayıs ayında atılan ve Haziran ayında kodlaması başlanan bir girişimin Eylül ayında bu kalitede ortaya çıkması bence gayet güzel bir ürünleştirme hikâyesi.

Eğer siz de bir konuda uzman olduğunuza inanıyorsanız ve hala tecrübenizi paraya çevirmeye başlamadıysanız Edvays’ı deneyebilirsiniz. Elbette danışan olarak da platformdaki uzmanlarla görüşebilirsiniz.

Şahsen ben kendi profilimi açtım ve gelecek talepleri merakla bekliyorum. GNET30 indirim koduyla benimle görüşmek isteyen ilk 10 kişi için de 30 TL indirim de tanımladım. Maalesef daha fazlasını tanımlayamıyorum. Belki bu konuda biraz daha esneklik sağlanabilir. :

Total
2
Shares
5 comments
  1. Ülkemizden bu tarz başarılı girişimlerin çıkmasını takdir ediyorum. Henüz çok yeni ama çok başarılı görünüyor. Tebrik ederim.

  2. Harika girişimcilik, harika fikir! Kendimizi ve fikirlerimizi paylaşabileceğimiz, kendimizi geliştirebileceğimiz ancak eve tıkılı kaldığımız, bunun pek mümkün olmadığı bu günlerde.

  3. Edvays’a üye oldum, hemen bir profil oluşturdum. Akabinde kurucusu Şafak Bey beni aradı ve çok güzel bir hoş geldin konuşması yaptık. Umarım hem danışmanlık verenler hem de Edvays sistemi için keyifli, verimli adımlarla ilerler bu güzel girişim. Gönülden tebrik ederim. Şahsım adına bu güzel platformla tanıştırdığı için Fırat Bey’e de ayrıca teşekkürler.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Android 50: Yeni Başlayanlar İçin Android Programlama Eğitimi (Fırsat)

Next Article

Remotehour: Japon Girişimciden Anlık Video Görüşme Servisi

Related Posts