GrowthClub: Erken Aşama Girişimcilere Özel Topluluk

GrowthClub erken aşama girişim kurucularını veya ekosistem profesyonellerini video görüşmelerle tanıştıran özel bir topluluk girişimi. Daha önce tanıttığım Indie Founders’ Club ve LunchClub ile benzişiyor ama bazı önemli farkları da var.

Büyüme Odaklı Tanışmalar

GrowthClub‘ın hedef kitlesi Founders’ Club kadar bağımsız/tekil girişimcilerden oluşmuyor ama genel itibarıyla birbirine yakın. Haftalık buluşma periyodu da aynı şekilde. Fakat kendine özel video görüşme altyapısıyla Founders’ Club’dan ayrılıyor. Asıl önemli farkı ise haftalık görüşmelerde hedeflerin paylaşılması ve takip edilebilmesi. Böylece şeffaflık ve hesap verilebilirlik üzerinden verimliliğin artırılması hedefleniyor.

Üyelerle Etkileşim & Eşleşme

Üyelere özel bir Slack kanalı da olan GrowthClub, isteyen üyelerin birebir görüşmelerden sonra takip görüşmesi yapmasına da izin veriyor.

Lunch Club, yapay zekâ yoluyla belli ilgi alanları ve seçimler üzerinden tanıştırma yapıyordu.  GrowthClub, özel seçimin formülünü paylaşmıyor ama Founders’ Club kadar el işi olmadığını sanıyorum. Yani hem otomasyon hem de elle seçim yapıyor olabilirler. Lunch Club gibi kurucu profillerinin olması da GrowthClub’ın faydalı özelliklerinden biri.

15 Farklı Ülkeden, Aylık 5000$ Kazanan Üyeler

AppSumo’da yayınlanan ilk topluluk odaklı girişim olduğunun altını çizen GrowthClub ekibi de içeriye üye/abone alırken gelir, girişim deneyimi, yatırım gibi kriterlere göre filtreleme yapıyor.
Paylaşılan bilgiye göre üyelerin aylık ortalama geliri 5000 dolar seviyesinde. 15 farklı ülkeden çok sayıda aboneye sahip olan GrowthClub, farklı uzmanlık alanlarından profesyonelleri içerisinde barındırıyor. İçerideki kişilerin yardımsever olduğuna da ayrıca yer veriliyor.

Fiyatlandırma & Gelir Modeli

GrowthClub abonelik modeliyle çalışıyor. Normalde ilk ay 25 dolar sonraki aylarda 50 dolar ödeyerek dahil oluyorsunuz ama şu anda AppSumo fırsatıyla sadece 49 dolar ödeyerek bir ömür boyu hizmet almak mümkün.

Kuruluş Bilgileri

GrowthClub, Maxim Zavadskiy tarafından kurulan, Helsinki/Finlandiya merkezli bir girişim. LinkedIn’deki bilgiye göre 1 kurucu ve 1 danışman (Dimas Syrotkin) ile yoluna devam ediyor.

Nasıl Yapıldı?

GrowthClub, gördüğüm kadarıyla Wix üzerinde hazırlanmış. Wix Bookings özelliğini de kullanıyor.

2020, yeni insanları tanıma konusunda biraz kısır geçti ama 2021’de çevrenizi genişletmek için GrowthClub veya Indie Founders’ Club’a abone olmanızı tavsiye ederim. GrowthClub an itibarıyla Founders’ Club’dan daha iyi görünüyor, zira kendi altyapısı ve hedef denetimi gibi detaylar önemli. Üstelik ömür boyu bir daha para ödemeniz gerekmiyor. Ama yine de Founders’ Club’a üye olduğuma pişman değilim. Orada yapacağım tek bir tanışma bile 60 dolardan fazla katkı sağlayabilir bana. Size de her ikisini inceleyerek karar vermenizi tavsiye ederim.

Total
10
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

bitgab: İngilizce Öğrenmek İsteyenlerin Facebook'u (İndirimli Eğitim)

Next Article

AirBoxr: Google E-Tablolarda Kolayca Verilerinizi Zenginleştirin

Related Posts