Günün Girişimleri 14: Sheer SEO, CodePrints, Coworksurf, Ecologi

Sheer SEO (Günün Fırsatı)

Sheer SEO, adından da anlaşılacağı üzere bir arama motoru optimizasyonu aracı. İçeriklerinizin ve websitenizin arama motorları üzerindeki sıralamalarını görüp takip edebilir, kelime aramaları ve backlink analizi yapmanıza imkân tanıyor.

Popüler ve güçlü SEO araçları olan SEMRush (14 gün ücretsiz) ve Ahrefs‘e rakip olan Sheer SEO, ayllık yüksek ödemeler yerine AppSumo fırsatıyla 75 dolara ömür boyu abone olma şansı sunuyor. Bu planı alarak CSV ve PDF raporlar çıkarabilir, trafik tahminlemesi ve rakip analizi yapabilirsiniz. Sheer SEO, elbette Search Console entegrasyonuna da sahip.

AppSumo’da tek kupon alarak Sheer SEO’ya 1 alan adı ekleyip 200 anahtar kelime ve 2000 sayfa taraması yapabilir, daha fazla kupon alarak bu sayıyı artırabilirsiniz.

CodePrints

CodePrints, bir şeyleri poster olarak çerçeveletip satma fikrinin son halkası. Burada satılan ise Github’daki performansınız. Açık kaynak kodlara/projelere yaptığınız katkıyı Github hesabınızda tutmakla kalmayıp Codeprints ile fiziki bir tabloya çevirmek isterseniz hemen harekete geçebilirsiniz.

Wolfgang ve Matthias adlı kod ve ürün geliştirmeyi seven iki kişi tarafından hayata geçirilen CodePrints 2009-2022 yılları arasındaki performansınızı iki farklı formatta basabiliyor. Normal veya koyu renk temasını ve istediğiniz boyutu seçip sipariş verebiliyorsunuz.

Eğer kendinizle yarışmak istiyorsanız bence güzel bir ürün olarak satın alabilir veya kendiniz bastırabilirsiniz. İşe biraz renk(!) katayım diyorsanız GitHub Spray Generator diye hayalinizdeki Github profilini oluşturarak bastırabilirsiniz. CodePrints şu anda 44€ karşılığında ürün gönderiyor ve Türkiye’ye de ücretsiz kargo seçeneği var. Özel günlerde indirim kovalayabilirsiniz.

Coworksurf

Coworksurf, birlikte çalışma ve yaşama alanlarını listeleyen bir girişim, fakat önemli bir farkı var; sadece sörf yapmaya uygun olan yerleri seçiyor. Portekizden Bali’ye, Sri Lanka’dan Kaliforniya’ya kadar dünyanın dört bir yanından ortak çalışama alanlarını listeleyen girişim bugüne kadar 7500’e yakın kişiye ulaşmayı da başarmış.

Sörf yapmaya uygun mekânı olan işletmeler de kendilerini Coworksurf’e ekleyebiliyor. Küçük ama özel bir azınlığa hitap etmesi açısından müşteri segmentini daraltmak konusunda güzel bir örnek olduğunu söyleyebiliriz.

Bilmeyenler için Türkiye’deki kamp alanlarını listeleyen yerli girişim Kampbros‘u örnek gösterebiliriz. Diğer yandan Quiver adında sörf tahtası kiralamak veya sörf tahrasını kiralamak isteyenler için de bir pazar yeri var ve Coworksurf bu girişim ile bir işbirliği yaparak gelirlerini artırabilir.

Ecologi

Ecologi, küresel ısınmaya ve karbon salınımına isyan olarak doğan bir girişim. Bireylerin veya şirketlerin dünyanın en ihtiyaç duyulan bölgelerinde ağaç dikmesine aracılık ediyor. Şirketler çalışanları, müşterileri veya satışlarına göre ağaç dikmeyi taahhüt ederek sisteme dahil oluyor ve aylık belli bir tutar ödüyor. Böylece bozulan doğal dengeyi düzeltme adına bir adım atmış oluyor.

Ecologi, kendi ormanınızı kurmanıza da imkân tanıyor ki bu sistem aslında Patreon destekçilerinin desteğiyle yapmaya çalıştığım işin bir sisteme dönüştürülmüş hali.

Sadece Ecologi’nin e-posta bültenine abone olarak bile 1 ağacın dikilmesine vesile olabilirsiniz.

Total
3
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 13: BounceCast, One Pager, Block Party, QApop

Next Article

Günün Girişimleri 15: Podcast Pitch Kit, Profitwell, The Premoney List, PressFul

Related Posts