SEMrush: Gelişmiş SEO & İçerik Pazarlaması Aracı (14 Gün Ücretsiz)

SEMrush, SEO analiz aracı olarak bilinir ama onu sadece SEO aracı olarak tanımlamak haksızlık olur. Arama motoru optimizasyonuna yardımcı olsa da aslında veriye dayalı içerik pazarlaması yapmanızı sağlayan harika bir yazılım ürünü

SEMrush, son dönemde içerik üretimi konusunda hizmet vermeye de başladı ama bu yazıda kısa bir tanıtımla 14 gün ücretsiz* deneme sayfasını sizinle paylaşıp, ayrıntıları ve nasıl faydalandığımı diğer yazılara bırakacağım.

*SEMrush, normalde 7 gün deneme süresi. 14 gün (2 hafta) GirişimlerNet takipçilerine özel bir fırsat. Zamanla sizin için daha fazlasını almaya çalışacağıma da şüpheniz olmasın. 😉

SEMrush Nedir?

Biraz daha açmak gerekirse SEMrush, arama motoru optimizasyonundan dijital (ücretli) reklamlara, sosyal medya taramasından içerik stratejilerine, rekabet analizinden detaylı raporlamalara kadar size yardım eden bir pazarlama platformu.

Özellikle arama motorlarındaki kullanıcı sorgularını ve sonuç sayfalarını çok detaylı bir şekilde analiz ettiği için kendinizi sürekli bir şeyler arama arzusu içinde hissediyorsunuz. 2008’de 2 tane SEO aracıyla hizmet vermeye başlayan SEMRush’ın sektörde 11 yıllık bir geçmişi var. Dolayısıyla birçok ödüle ve çok güçlü referanslara sahip.

SEMrush bir şirket olarak da oldukça büyük. 900 kişiyi geçen ekibi 7 ofisle dünyanın farklı ülkelerine yayılmış durumda. Ayrıca benim gibi bir çok iş ortağıyla çalışmakta.

SEMrush’ın veri analiz tarafında paylaşılan rakamlar ise şu şekilde;

  • 20 milyardan fazla anahtar kelime
  • 801 milyondan fazla alan adı
  • 30 trilyon backlink
  • 142 coğrafi bölge veritabanı

SEMrush Akademi

SEMrush içinde şu anda 45 farklı araç/özellik var ve bunların hepsini kullandığınızda girişiminizi bambaşka bir boyuta taşımanız işten bile değil. Elbette bunun çok kolay olmadığını da söylemek lazım.  SEMrush’tan en iyi şekilde faydalanmak için temel SEO bilgisinin yanında içerde de vakit geçirmeniz gerekiyor. SEMrush’ın eğitici yazıları ve videoları da bu konuda epey yardımcı oluyor.

SEMrush Ücretleri

Aylık abonelik yoluyla hizmet veren SEMrush’ın kullanıcı sayısı 6 milyondan fazla. Ben pratik uygulamalarımı zaman içinde paylaşmaya çalışacağım ama dilerseniz siz 14 günlük deneme süresini başlatıp hemen işe başlayabilirsiniz. Aylık ücretler 99 dolardan başlıyor. Yıllık aboneliklerde 2 ay bedavaya geliyor.

Eğer devam etmek istemezseniz elbette iptal edebilirsiniz. Yok, ben ekip arkadaşı da eklemek isterim, derseniz Black Friday kampanyasından faydalanmanızı öneririm.

Total
1
Shares
1 comment
  1. SEMrush çalışmalarımızda düzenli olarak kullanıyoruz. Teşekkürler bilgilendirme için..

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Effy: Twitter'ın Sesli Olanı

Next Article

Ethical Shopper: Ekolojik Markaları Keşfedin

Related Posts