Günün Girişimleri 4: Blisk, PowerDev, Dorik, Reform

Blisk (Günün Fırsatı)

Blisk, web uygulamalarının farklı cihaz ve işletim sistemlerinde test edilmesini mümkün kılan bir araç. Windows, macOS ve Linux uygulamalarıyla serbest çalışanlardan büyük şirketlere kadar geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor.

Sitedeki bilgilere göre Amazon’dan Microsoft’a kadar çok büyük referansları olan Blisk, iOS, Android, iPadOS, macOS, Windows işletim sistemlerindeki 50’den fazla cihaz tipinde test ortamı sunuyor.

Detaylı özelliklerini ‘Product’ sayfasında inceleyebileceğiniz Blisk’in aylık ücreti rakibi BrowserStack‘ten epey ucuz ama AppSumo fırsatı yine ‘no brainer’ tadında; ömürlük 1 kullanıcı erişim hakkını 59 dolara satın alabilirsiniz.

PowerDev

Power Dev, enerji piyasasındaki pazar verisini tek bir ölçümleme aracında sunuyor. Verileri belli standartlara göre onaylamanın yanısıra API desteği de sunuyor.

Hizmet olarak sunulan bir yazılım (SaaS) ürünü olan PowerDev, farklı kaynaklardan aldığı verileri bir araya getirerek daha anlaşılabilir hale getiriyor. Girişimin kurucuları Mustafa Köroğlu ve Mehmet Ötkün.

Dorik

Dorik bir başka websitesi yapma platformu ve yeni çıkardığı içerik yönetim sistemiyle (CMS) bir üst sınıfa geçenlerden. Artık websitenize blog yazıları, koleksiyonlar ve üyelik ve üyelere özel yazılar ekleyebilirsiniz.

Dorik’i kendi adınıza kullanabileceğiniz gibi başkalarına hizmet olarak da markasız olarak (white-label) kullanabilirsiniz. Dorik’in fiyat tarifesi de oldukça uygun. Bu yönüyle Carrd‘a rakip olduğunu da söyleyebiliriz.

Reform

Kolayca ve ücretsiz şekilde form oluşturmaya yarayan bir araç. Kodlama bilmeye gerek kalmadan tek veya çok sayfalık form oluşturabilir, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Reform’un ücretsiz planı ile sınırsız sayıda yanıt alabilmek oldukça avantajlı diyebiliriz. Ücretli paketlerse yıllık ödemede 10$’dan başlıyor.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 3: Wordplay, Turan, Köstebek, Fimple

Next Article

Günün Girişimleri 5: Setapp, Paramla, Parity Deals, Feeting

Related Posts