Influence: Dönüşüm Oranını Artıran Bildirim Aracı [İndirim]

Influence Nedir?

Influence, benim bir süredir dikkatimi çeken site üstü dönüşüm optimizasyonu araçlarından biri. Temel amacı girişiminizin canlı olduğunu ve insanların ilgi gösterdiğini ziyaretçilerle paylaşarak dikkat çekmek ve yeni müşteri kazanımını artırmak. Bunu da sitede gösterdiği çeşitli aksiyon pop-up’ları ile sağlıyor.

Örneğin SaaS girişimiyseniz ve yeni bir müşteri kazandıysanız bu bilgiyi sitenizi ziyaret edenlere gösterip vurucu mesajlar verebiliyorsunuz. O gün sitenize kaç kişinin üye olduğunu vb. daha bir çok bilgiyi şeffaf bir şekilde paylaşarak ziyaretçilerinizin ilgisini çekebiliyorsunuz.

Bu model son zamanlarda gördüğüm en dikkat çekici site üstü araçlardan biri. Farklı entegrasyonlarla otomatik veri/bilgi iletimi yaptığı için de son derece dinamik ve işlevsel. 10 farklı parametreyi kullanarak 10 dakika gibi kısa bir sürede sitenize entegre edebiliyorsunuz. Aslında bu taktik e-ticaret sitelerinin ‘Bu ürünü bugün X kişi görüntüledi’ şeklinde gösterdiği bilgiden çok da farklı değil. Sadece tek ürün için değil bir site/servis için bilgiler sunuluyor.

Influence, bugüne dek 4,5 milyondan fazla bildirim gösteren ve 2 milyondan fazla etkileşim alan bu girişi. Dönüşüm oranını (conversion rate) %17 artırdığını iddia ediyor.

Henüz kullanmadım ama ziyaretçide psikolojik bir etki bıraktığı için gerçekten de etkili olacağına inanıyorum. Diğer yandan bu vb. araçlar sitenin görüntülenmesini yavaşlatıyor mu emin değilim.

Influence’ın en güzel taraflarından biri Zapier entegrasyonu olması. Bu sayede 1000’den fazla uygulamayla iletişim kurabiliyorsunuz. Zaman içinde site üstü sohbet botlarının da bu dikeye gireceğini söylersem sanırım yanılmış olmam.

Influence tam dil çevirisi özelliğini de eklemiş, böylece Türkçe uyarılar da çıkarmak mümkün olacak.

Gelir Modeli / Ücretlendirme?

Aylık abonelik modeliyle çalışan Influence, alan adından bağımsız olaraak sayfa görüntüleme üzerinden ücretlendirme yapıyor. Yani bir kez abone olduğunuzda istediğiniz kadar sitede kullanabiliyorsunuz.

En küçük paketine aylık 10 bin sayfa görüntüleme için 15$/ay ödeyerek abone olabiliyorsunuz. Yıllık ödemede yaparsanız 2 ay bedavaya geliyor.

İndirim Fırsatı Var mı?

Evet, hem de Appsumo’da süper bir fırsat var.

AppSumo, Influence için ömürboyu kullanım fırsatı sunuyor ve sadece 49 dolara (tek seferlik) aylık 50 bin ziyaretçi sayısına kadar Influence’ı kullanabiliyorsunuz. Üstelik istediğiniz kadar sitede tüm entegrasyonları kullanabiliyorsunuz. Ben henüz almadım ama ömür boyu hizmet sunduğu için büyük ihtimalle fırsat bitmeden satın alacağım. Zaten 60 gün içinde iade de yapabiliyorsunuz.

Appsumo abonelikleri sıradan hesaplardan fazlasını sunuyor ve Influence markasını bildirim pop-uplarından kaldırabiliyorsunuz. Eğer üst paketleri yani birden fazla kupon alırsanız takım arkadaşları eklemek gibi ek özelliklere de kavuşuyorsunuz.

Rakipler:

Influence’in Fomo, ProveSource, UseProof, Notifia, LetConvertX gibi rakipleri var. Yazdığım ilk 3 rakibinden daha uygun maliyetli olduğunu karşılaştırma sayfalarında paylaşmışlar. Bu alanda ilk gördüğüm ilk girişim sanırım UseProof idi ve ona göre gayet uygun fiyatlı. Appsumo ile alırsanız zaten lafını bile etmeye gerek yok.

Tanıtım Videosu:

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Girişimciler İçin Kaliteli Networking İpuçları

Next Article

Girişimciler İçin Sözlük

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: