Inzva: Ulusal Programlama Yarışması Düzenleyen Hackerspace

Inzva Nedir?

Inzva, kâr amacı gütmeyen eğitim odaklı bir topluluk hareketi. Yapay zekâ ve algoritma çalışmalarına odaklanan oluşum yıl boyunca Beykoz Kundura yerleşkesinde çeşitli kamplar, buluşmalar ve çeşitli çalışmalar düzenliyor. Inzva bir ‘hackerspace’ olarak da tanımlanıyo ve inekle.com‘un da kurucusu olan Birebir Eğitim Vakfı‘nın bir projesi olarak hizmet veriyor.

2017’de kurulan Inzva’nın danışmanları arasında Prof. Dr. Aytül Erçil ve Dr. Zeynep İnanoğlu gibi tecrübeli isimler bulunuyor. Inzva’nın etkinlikleri de websitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılıyor. Yakında düzenlenecek en önemli etkinliklerden biri de Ulusal Programlama Yarışması.

Dünyaya Açılan Ulusal Programlama Yarışması

Söz konusu yarışma genç bilgisayar mühendisi adaylarına yeni yetenekler kazandırmayı hedefliyor. Çok katmanlı ve takım tabanlı bu yarışma ICPC (International Collegiate Programming Contest – Uluslararası Üniversite Programlama Yarışması) himayesinde ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) partnerliğinde 13-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Bu yarışmaya katılarak ilk 10 sıraya giren takımlar Birebir Eğitim Vakfı sponsorluğunda Güneydoğu Avrupa Bölgesel Yarışması’na (SEERC) katılmaya hak kazanacak. SEERC’te başarılı olan takımlar ise dünyanın en prestijli algoritma programlama yarışması olarak kabul edilen ICPC’nin Dünya Finallerine katılma hakkı kazanacak.

Kısa bir bilgi vermek gerekirse ICPC, dünyadan 3 binden fazla üniversite takımının katıldığı bir programlama yarışması olan ICPC’ye geçtiğimiz yıl 115 ülkeden toplam 3 bin 200 üniversitenin 52 bin öğrencisi katılmıştı. Umarım bu sene Inzva ile ülkemize güzel sonuçlar kazandırabiliriz.

Yarışmanın son başvuru tarihi 31 Ağustos 2019 ve şu adresten başvurabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Product Hunt Trend Eklentisi

Next Article

What3Words: Konumunuzu Sadece Üç Kelimeyle Tarif Edin

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: