Inzva: Ulusal Programlama Yarışması Düzenleyen Hackerspace

Inzva Nedir?

Inzva, kâr amacı gütmeyen eğitim odaklı bir topluluk hareketi. Yapay zekâ ve algoritma çalışmalarına odaklanan oluşum yıl boyunca Beykoz Kundura yerleşkesinde çeşitli kamplar, buluşmalar ve çeşitli çalışmalar düzenliyor. Inzva bir ‘hackerspace’ olarak da tanımlanıyo ve inekle.com‘un da kurucusu olan Birebir Eğitim Vakfı‘nın bir projesi olarak hizmet veriyor.

2017’de kurulan Inzva’nın danışmanları arasında Prof. Dr. Aytül Erçil ve Dr. Zeynep İnanoğlu gibi tecrübeli isimler bulunuyor. Inzva’nın etkinlikleri de websitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılıyor. Yakında düzenlenecek en önemli etkinliklerden biri de Ulusal Programlama Yarışması.

Dünyaya Açılan Ulusal Programlama Yarışması

Söz konusu yarışma genç bilgisayar mühendisi adaylarına yeni yetenekler kazandırmayı hedefliyor. Çok katmanlı ve takım tabanlı bu yarışma ICPC (International Collegiate Programming Contest – Uluslararası Üniversite Programlama Yarışması) himayesinde ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) partnerliğinde 13-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Bu yarışmaya katılarak ilk 10 sıraya giren takımlar Birebir Eğitim Vakfı sponsorluğunda Güneydoğu Avrupa Bölgesel Yarışması’na (SEERC) katılmaya hak kazanacak. SEERC’te başarılı olan takımlar ise dünyanın en prestijli algoritma programlama yarışması olarak kabul edilen ICPC’nin Dünya Finallerine katılma hakkı kazanacak.

Kısa bir bilgi vermek gerekirse ICPC, dünyadan 3 binden fazla üniversite takımının katıldığı bir programlama yarışması olan ICPC’ye geçtiğimiz yıl 115 ülkeden toplam 3 bin 200 üniversitenin 52 bin öğrencisi katılmıştı. Umarım bu sene Inzva ile ülkemize güzel sonuçlar kazandırabiliriz.

Yarışmanın son başvuru tarihi 31 Ağustos 2019 ve şu adresten başvurabilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

No-Code dünyası, yani kod yazmadan geliştirilen ürünler ve girişimler hızla artıyor. Bu konuda Türkçe…

Devamını oku

Fikrin Bende, girişimcilerin fikir bulmasına ve fikirlerini doğrulamasına yardımcı olmak isteyen bir…

  • 584
Devamını oku

Hey: Basecamp Ekibinden Yepyeni Bir E-posta Deneyimi ABD teknoloji dünyasının köklü girişimlerinden Basecamp,…

  • 745
Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami