Günün Girişimleri 15: Podcast Pitch Kit, Profitwell, The Premoney List, PressFul

Podcast Pitch Kit (Günün Fırsatı)

Podcast Pitch Kit, podcast alanında işleri daha organize bir şekilde yapmak isteyenler için hazır taslak dokümanlar ve bir websitesi sunuyor. Özellikle konuk davetini bir e-tablo ile sistemli hale getiren Podcast Pitch Kit, çeşitli grafikler de paylaşıyor.

Girişim bir Trello plan taslağı da paylaşıyor ve kendinize bir basın sayfası oluştrmanıza yardımcı oluyor. Normalde 99$ olan kaynaklara AppSumo üzerinden 27 dolara sahip olabilirsiniz.

Profitwell

Profitwell abonelik ile gelir toplayan girişimlerin daha hızlı büyümesini sağlayan bir girişim. Bunu başarmak için de girişimlere çeşitli analitik verileri sunuyor ve nerede müşteri kaybettiklerini gösteriyor.

Müşterileri yakalama ve elde tutma süreçlerini optimize etmek için çalışan Profitwell ile Stripe, Zuora, Chargify, Recharge, Braintree, Chargebee, Recurly gibi yönelik girişimlerden veri çekmek mümkün. Aynı zamanda API desteği de sunuyor ve Zapier ile konuşuyor.

Kısa süre önce Paddle tarafından satın alınan Profitwell demo sayfasında sistemin neler sunduğunu net olarak görebilirsiniz. Ayrıca Profitwell’in içeriklerini de takip ederek abonelik modelinin nasıl daha az kayıpla sürdürüleceğini öğrenebilirsiniz. Veri akışınızı size özel bir panel üzerinde izlemek için Draxlr‘ı da deneyebilirsiniz.

The Premoney List

The Premoney List, erken aşama girişimcilerle yatırımcıları her hafta tanıştıran bir başka çevre edinme kulübü. Girişim tarafında katılmak için 500 bin dolardan az yatırım almış olmanız gerekiyor ve tanıştırma seansları için en azından şimdilik ücret alınmıyor.

Bu girişim – ki arkasında özel bir sistem yok, daha önce paylaştığım GrowthClub, Indie Founders’ Club ve LunchClub çizgisinde ilerliyor. Sadece tanıştırdığı taraflar çok daha net.

Premoney List’e yatırımcı veya girişimci olarak katılmasanız da e-posta bültenine abone olabilirsiniz. Bu buluşmalardan çıkarılacak notlar da epey faydalı olabilir.

PressFul

Pressful, girişiminiz için gazetecilerle video röportaj yapmanızı sağlıyor ve bu röportaj için oluşturduğu basın bültenini haber ajanslarına gönderiyor. Girişimlerin halka ilişkiler (pr) faaliyetlerine katkı sağlayan Pressful, ABC, NBC, FOX, CBS, CW, USA Today, MarketWatch, Reuters, Yahoo Finance gibi 450’den fazla kanalda yayınlama garantisi veriyor.

Şahsen girişimlerin medya görünürlüğü ile ilgilenen ve bu tarz girişimleri bilen biri olarak PressFul farklı bir yaklaşıma sahip. Biraz büyümeleri halinde başlangıç fiyatını yükseltebilir diye düşünmüştüm ve öyle de oldu. Talep edilen ücret 1 Temmuz 2022 itibarıyla 499 dolardan başlayıp 2999 dolara kadar çıkıyor.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 14: Sheer SEO, CodePrints, Coworksurf, Ecologi

Next Article

Günün Girişimleri 16: Boomerangme, Scribe, Q-Stats, Parity Bar

Related Posts