Karaoke ile Yabancı Dil [Girişim Fikri]

Son dönemde çok sayıda e-öğrenme alanında startup’ın çıktığına şahit oluyoruz. Coursera, LinkedIn Learning gibi MOOC’lar bunlardan sadece birkaçı. Bunlar arasında özellikle dikeyleşen ve oyunlaştırma türünü seçenler başarıya ulaşanlar oluyor. Örneğin programlama alanında CodeAcademy’nin başarısı ilgi çekici cinsten.

Bu bağlamda, oyunlaştırma ile eğitimin daha da iyileştirilebileceği bir diğer dikey alan, yabancı dil. Peki nasıl? Çocukların ve gençlerin çok sevdiği bir şey; müzik ile.

Burda mikrofon yerine bir akıllı telefon hayal edelim…

Karaoke ile yabancı dil öğrenmeye siz ne dersiniz bilmiyorum, ama bence enteresan bir fikir. Siz şarkıyı yabancı dilde okurken, altta da kendi dilinizde çevirisini gördüğünüzü düşünsenize. Hem eğitici hem eğlenceli. Söylenen şarkılar sosyal medyada paylaşılarak ve diğer muhtelif sosyal özelliklerle bu yeni uygulamamıza viral trafik çekmekte gayet olası.

Research and Markets’e göre online eğitim 2019’da $200 milyar dolarlık bir pazardı ve her sene %9 büyümeye devam ediyor!

İlgilenenler ve bu uygulamayı Phở Networks kullanarak kurmak isteyenler 150.000TL’lık mini fonumuza başvuruda bulunabilir. İlgilenenler için daha fazla bilgi web sitemizde.

Açıklama: Bu yazının İngilizce’sini IdeasForFree web sitesinde okuyabilirsiniz.

Görsel kaynak: Pxhere

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Bigcroc, girişim fikirlerini doğrulamak için kurulan bir nevi hazır danışmanlık ürünü. Girişim fikrinizi…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami