Karaoke ile Yabancı Dil [Girişim Fikri]

Son dönemde çok sayıda e-öğrenme alanında startup’ın çıktığına şahit oluyoruz. Coursera, LinkedIn Learning gibi MOOC’lar bunlardan sadece birkaçı. Bunlar arasında özellikle dikeyleşen ve oyunlaştırma türünü seçenler başarıya ulaşanlar oluyor. Örneğin programlama alanında CodeAcademy’nin başarısı ilgi çekici cinsten.

Bu bağlamda, oyunlaştırma ile eğitimin daha da iyileştirilebileceği bir diğer dikey alan, yabancı dil. Peki nasıl? Çocukların ve gençlerin çok sevdiği bir şey; müzik ile.

Burda mikrofon yerine bir akıllı telefon hayal edelim…

Karaoke ile yabancı dil öğrenmeye siz ne dersiniz bilmiyorum, ama bence enteresan bir fikir. Siz şarkıyı yabancı dilde okurken, altta da kendi dilinizde çevirisini gördüğünüzü düşünsenize. Hem eğitici hem eğlenceli. Söylenen şarkılar sosyal medyada paylaşılarak ve diğer muhtelif sosyal özelliklerle bu yeni uygulamamıza viral trafik çekmekte gayet olası.

Research and Markets’e göre online eğitim 2019’da $200 milyar dolarlık bir pazardı ve her sene %9 büyümeye devam ediyor!

İlgilenenler ve bu uygulamayı Phở Networks kullanarak kurmak isteyenler 150.000TL’lık mini fonumuza başvuruda bulunabilir. İlgilenenler için daha fazla bilgi web sitemizde.

Açıklama: Bu yazının İngilizce’sini IdeasForFree web sitesinde okuyabilirsiniz.

Görsel kaynak: Pxhere

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Blinkist Nedir?

Next Article

Lindyfeed: Topluluk ve Kürasyon Odaklı Modern Kütüphane