Mailercloud: Mailerlite’ın Katili (Fırsat)

Yıllardır kullandığım e-posta pazarlama aracı Mailerlite‘ı biraz üzülerek de olsa AppSumo’da tanıdığım ve beğendiğim Mailercloud ile değiştirdim.

Güncelleme: Normal fırsat süresi bitti ama AppSumo Plus aboneliğimle almamı isterseniz yorum yazabilirsiniz. O süre de 16 Mayıs 16:00’da bitecek.

Adıyla da Mailerlite’a benzeyen Mailercloud, bulut tabanlı bir e-posta pazarlama aracı. Sade ve şık bir arayüzle henüz yolun başında genç ama temel özellikleriyle de bana kendini sevdiren bir ürün oldu.

RSS Otomasyonu?

Benim Mailerlite’ı asıl kullanma nedenim olan RSS otomasyonu henüz Mailercloud’da yok ama planlanan özellikler arasında ve yakında bu özelliğin ekleneceğini gördüğüm ve tasarıma ısındığım için Mailercloud’a geçiş kararı verdim. Girişimin yol haritasını şu sayfada görebilir, önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Peki MailerCloud ne gibi özellikler sunuyor? Kısaca göstermek gerekirse aşağıdaki gibi, detaylar ise bu resmin altında.

Sürükle-bırak Özellikler

Farklı bileşenleri kolayca e-posta tasarımınıza ekleyip hızlı bir şekilde hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Elbette sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz. Çok sayıda sunulan hazır e-posta tasarımlarını da alıp değiştirerek yola devam edebilirsiniz.

 

Zengin Form Seçenekleri

Mailercloud ziyaretçilerinizi çeşitli formlarla karşılamanıza olanak sağlıyor. İster bir link ile paylaşılabilir form oluşturun, isterseniz websitenize pop-up veya gömülü bir form yerleştirin, olmadı üstte bir banner olarak gösterin.   Tamamen size kalmış.

A/B Testi

Mailercloud A/B testi yapabilmeniz için de aşağıdaki gibi farklı aksiyonlar alabileceğini seçenekler sunuyor. Epostalarınızı gönderirken kişiselleştirme yapabildiğinizi de unutmadan ekleyelim.

Otomasyon

Olmazsa olmazlarımızdan otomasyon tarafında Mailercloud, uygulama içinde kendi çözümünü sunuyor. Yani X durumunda Y e-postasını gönder şeklinde çalışan bir otomasyonu var ki bu epey iş görecek bir otomasyon anlamına geliyor. Gönderilecek e-postalar arasına bekleme süresi de koyabiliyorsunuz.

Entegrasyonlar

Daha fazla otomasyon içinse Zapier, WordPress, Pabbly, KonnectzIT ve Integrately entegraasyonlarıyla 4000’den fazla uygulamayla konuşabiliyor. Entegrasyonların ‘çift e-posta hatası’ nedeniyle çalışmayacağını söyleyen bir yorum var ama bu konuda Mailercloud ekibinin aksiyon aldığını belirtelim.

Raporlamalar

Anasayfada genel istatistikleri güzel bir şekilde görebildiğiniz gibi ‘Reports’ yani raporlar sekmesi altında da 4 farklı kategorideki raporlara erişebilir ve kolayca işlerin nasıl gittiğini takip edebilirsiniz.

Normal Fiyatlandırma

MailerCloud, tıpkı Mailerlite gibi ayda 12 bin eposta gönderimi ve 1000 aboneye kadar ücret talep etmiyor. 1000 aboneyi geçtiğinizde sınırsız eposta gönderimi için 2500 aboneye kadar yıllık 84 dolar ödemeniz yetiyor.

Bu fiyatın benim Mailerlite’a abone olduğum 2 sene önceki fiyata denk olduğunu ve uygun bir fiyatlandırma olduğunu söyleyebilirim. Bahsettiğim fiyat yıllık ödeme için geçerli ve aylık ödemelere göre %30 daha uygun.

AppSumo Fırsatı

AppSumo ise her zaman olduğu gibi yukarıdaki fiyatlandırmayı unutturacak bir ömür boyu hesap fırsatı sunuyor. Yani tek ödemeyle ömür boyu kullanacağınız bir hesaba sahip olabiliyorsunuz ve 4 farklı paket sunuluyor.

7500 aboneden 50 bin aboneye varan 4 farklı paketin sadece ilkinde Mailercloud markasını kaldıramıyorsunuz ama Sendfox gibi basit bir araç bile 49 dolara 5000 abone tutmanıza izin veriyor ve üst paketlerde Sendfox marka görünümünü hafifletse de kaldırmıyor.

Mailercloud’ın güzel tarafı yönetici olarak istediğiniz kadar alt kullanıcı ekleyebiliyorsunuz ve normal Premium Plan özeliklerindekitüm güncellemeleri almaya devam ediyorsunuz.

Dedicated IP isterseniz ek olarak ücret ödemeniz gerekiyor. Ücreti ise Mailerlite’ta olduğu gibi aylık 50$.

Güncelleme: Normal fırsat süresi bitti ama AppSumo Plus aboneliğimle almamı isterseniz yorum yazabilirsiniz. O süre de 16 Mayıs 16:00’da bitecek.

Son Sözler

MailerCloud’un MailChimp, Mailerlite kadar iyi olduğunu iddia etmek yersiz olur ama işin çok derinlerine girmeyenler için güzel bir ürün olduğunu ve AppSumo’dan sonra kendilerini daha hızlı geliştireceklerini söyleyebiliriz. Tasarımını da beğendiğim için MailerCloud’a yatırım yapmaktan çekinmedim.

Siz de ihtiyacınıza ve tercihlerinize göre Mailercloud’a geçişi değerlendirebilirsiniz. Ben daha önce Inbox’ı da almıştıma ama Mailerlite’ı yenilediğim için onunla devam ettim ve Inbox hala RSS otomasyon özelliğini getirmedi. Ama şimdi yenileme tarihine 15 gün kalmışken karşıma çıkan bu ömürlük fırsatı kaçırmak istemedim. Ayın 30’undan sonra Mailercloud’u kullanmaya başlayacağım. 😉

Eğer 1000’den az eposta aboneniz varsa ve ayda 12 binden az eposta gönderecekseniz Mailercloud’u ücretsiz de kullanabilirsiniz.

Son olarak ürünü almayı düşünüyorsanız hesap açmak istediğiniz e-postadan farklı bir adres kullanmanızı öneririm çünkü kuponu aktifleştirirken ücretsiz ve yeni bir hesap olsa da kabul edilmiyor. Hesabı silmeniz veya AppSumo ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Güncelleme: Normal fırsat süresi bitti ama AppSumo Plus aboneliğimle almamı isterseniz yorum yazabilirsiniz. O süre de 16 Mayıs 16:00’da bitecek. İlerde Last Call ile 96 saat için geri gelir mi bilmiyorum.

 

 

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

WriterZen: Tek Başınıza Yüksek Kaliteli İçerik Üretin (Fırsat)

Next Article

Araçlar ve Silahlar: Dijital Çağın Vaatleri ve Tehditleri (15 Kişiye Hediye Kitap)

Related Posts