Kârlı No-code Girişimlerin Sıralı Tam Listesi (İndirim)

No-code ekosistemi hızla büyürken bu alandaki girişimler/ürünler üzerine yapılan analizler de artıyor. Khoa Nguyen da bu analizleri yapan üreticilerden biri ve no-code alanındaki kârlı girişimlerin veritabanını oluşturarak ekosisteme değer katıyor.

Söz konusu listede şimdilik 80’e yakın girişim/ürün bilgisi var. Maalesef ücretli bir doküman ama indirim kodu almayı da ihmal etmedim. Detaylar için okumaya devam edin…

Khoa, listesine aldığı girişimleri şu kriterlere göre seçiyor;

  • Trafik ve page rank
  • Arayüz ve kullanıcı deneyimi
  • Gelecek de büyüme potansiyeli
  • Medya görünürlüğü yakalamış olmak (ProductHunt, bloglar vs…)

Peki ‘bu girişimlerin kârlı olduğunu nereden belli’ diyebilirsiniz. Khoa, bu soruyu da şeffaf girişimleri seçerek, Similarweb gibi araçlarla trafik üzerinden gelir tahmini yaparak veya kurucuların internette paylaştıkları bilgileri tarayarak yanıtlıyor çalışıyor. Elbette bu bilgilerin %100 doğru ve güncel olmayabileceğinin altını çizelim.

Khoa, derlediği bu listede veya kendi deyimiyle veritabanında girişimler hakkında şu bilgileri veriyor;

– Web sitesi
– Kategori
– Pagerank
– Kısa açıklama (kazanç/yatırım bilgileri, yorumlar vs.)
– Twitter hesabı
– Kullanılan platform

Khoa, söz konusu veritabanını Airtable üzerinde tutuyor ve sürekli güncelleyeceğini de vadediyor. (Eğer Airtable hesabınız yoksa hemen bir hesap açın derim.) Airtable üzerinde size erişim hakkı verildikten sonra dilerseniz tabloyu hesabınıza kopyalayıp ek sütunlar ve satırlar ekleyerek kafanıza göre genişletebilirsiniz.

Ücret & İndirim

Normalde Gumroad üzerinde 7 dolara satılan bu listeyi %20 indirimli (5.60$) almak isterseniz bu linki takip edebilirsiniz. 😉

Eğer no-code dünyasına yeni katılıyorsanız veya yeni şeyler öğrenmek istiyorsanız benim katıldığım aşağıdaki iki webinarı da izlemenizi önerebilirim. Lütfen daha iyi içerikler için yorumlarınızı ve isteklerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Outgrow: Girişimler ve Fenomenler İçin Etkileşimi Artıran Araçlar Outgrow, girişimlerin kodlama yapmadan…

Devamını oku

vPark Travel* rehber eşliğinde 360 derece gezi turlarına katılmanızı sağlayan bir turizm girişimi. Turizmin…

Devamını oku

Google'ın da sıkça kullandığı bilinen OKR (Objectives and Key Results) sistemi artık bazı yazılım ürünleri…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami