Podcaster App: Türkiye’den Çıkan Yenilikçi Podcast Uygulaması

Podcast kültürü Türkiye çapında hem üreticiler hem de dinleyiciler tarafında hızla büyürken Podcaster App, Türkiye’den dünyaya açılan yenilikçi bir podcast uygulaması olarak pazardaki yerini aldı.

Özgün İçerikler ve Yüz Milyona Yakın Podcast Bölümü Bir Arada

Rıfat Özcan tarafından kurulan Podcaster App, şu anda 4 milyondan fazla podcast programıyla yüz milyon civarında podcast bölümüne ve orjinal içerik tarafında 100’den fazla içerik üreticisiyle 1.600’den fazla podcast bölümününe erişim imkânı sunuyor. Podcaster App’in orjinal içerikleri 10 farklı ülkede üretilmiş ve ekip bu çeşitliliği hız kesmeden artırmak istiyor.

Dağınık İçerikleri Düzenleme Hedefi

yayıncısı olan Rıfat Özcan, podcast dünyasının dağınık, kafa karıştırıcı tarafına çözüm olmak için yola çıktıklarını söylüyor ve editöryal ekibin milyonlarca podcast arasından önemli konu başlıklarında podcast listeleri hazırladığını belirtiyor. Bu kürasyonların amacını da ‘insanlara hangi konuda ne dinleyecekleri konusunda temel içgörü sağlamayı amaçlıyoruz.’ diyerek özetliyor.

Podcast Yayınlarının İstediğiniz Saniyesini Yorumlayın

Podcaster App, kendi içinde sosyal bir alan da inşa etme peşinde. Podcast yayınlarına saniye etiketiyle yorum yapabilme özelliği de bu kapsamda geliştirilen ilk özelliklerden biri. Sosyal tarafı geliştirilecek yeni özellikler de plan aşamasında.

Deneyimli ses teknolojileri uzmanı Sercan Solmaz da Podcast üreticilerini desteklemek için de Podcaster App’e eğitim koordinatorü olarak destek veriyor.

Bir süre kapalı test aşamasında kullanıcılarına ulaştıktan sonra Google Play ve Apple App Store‘daki yerini alan Podcaster App, 2022 sonunda bireysel ve kurumsal yayıncılara gelir sağlamayı da hedefleri arasına koymuş durumda.

Rıfat Özcan – Podcaster App Kurucusu

Podcaster App’in içerik zenginliği açısından popüler podcast uygulamaların yerini alacağını söylemek zor ancak podcast listeleri, orjinal içerikler ve sosyal yorum tarafıyla cebinizde yer almasını önereceğimiz bir uygulama diyebiliriz. Podcast üreticilerine gelir kazandırma hedefinin iyi bir şekilde uygulanması ise uygulama için ciddi bir kaldıraç etkisi olabilir.

Podcaster App’i Google Play ve Apple App Store üzerinden indirip yorumlarınızı bizimle de paylaşabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Fuel Program: NBT'den 6 Haftalık Ücretsiz Hızlandırma Programı

Next Article

Yapay Zekâ (GPT-3) Destekli Yazı Araçları - 16 Girişim

Related Posts