Republic: Siz de Melek Yatırımcı Olabilirsiniz

Republic, küçük yatırımcılara özel bir kitlesel fonlama platformu. 10 dolar gibi küçük bedellerle bile girişimlere yatırım yapabiliyor ve belirtilen koşullar altında paranızı katlayabiliyorsunuz. Republic’in standart para birimlerinin yanısıra kripto para girişimleri için de bir yatırım bölümü (crypto) bulunuyor. Zaten Republic’in kendi için çıkardığı Notes adlı bir token’ı da bulunuyor ve farklı şekillerde siz de kazandığınız Notes tokenlerini artırabiliyorsunuz.

Kitlesel fonlamayı farklı bir boyuta taşımak isteyen Republic, hemen her noktada girişimlerin başarısız olabileceğini, yatırım yapmanın risklerini, kağıt üstünde bir hisse sahibi olmayacaklarını anlatıyor. Ancak yine de küçük yatırımcıların inandıkları girişimleri desteklemeleri için eşsiz bir fırsat sunduğunu da gösteriyor. Hatta sloganı şöyle: Şimdi siz de melek yatırımcı olabilirsiniz.

Republic, Crowd Safe adlı bir sistemle taraflar arasında güvenli işlem vadediyor ve muhtemel başarı senaryolarında kazancınızı hesaplamanıza da yardımcı oluyor. Sitede yatırımcı gruplarına katılıp fikir alışverişi yapabiliyorsunuz. 48 saat içinde yatırımınızı geri çekme şansınız da var.

AngelList ve Binance gibi önemli girişimleri arkasına alan Republic, 2016’dan bu yana faaliyette. Şimdiye kadar da 70’ten fazla girişimin kitlesel fonlama hedefine ulaşmasını sağlamış. Şu anda 100 binlerce dolar destek toplayarak hedefine ulaşan, henüz kampanyası devam eden girişimler de var.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Sorunun yanıtı bence temiz bir 'evet'. Ama bu yanıtın altını doldurmak gerek. Elbette üniversiteyi kazanmaya…

Devamını oku

Photo Scanner and Colorizer, fotoğraf taramaya (dijitalleştirmenizi) ve siyah-beyaz fotoğrafları renklendirmeye…

  • 398
Devamını oku

DMI, Modimu, JetGet, Tia Health ve daha fazlası... Haftanın Girişimleri serisinde 3. derleme ile karşınızdayım.…

  • 335
Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami