Republic: Siz de Melek Yatırımcı Olabilirsiniz

Republic, küçük yatırımcılara özel bir kitlesel fonlama platformu. 10 dolar gibi küçük bedellerle bile girişimlere yatırım yapabiliyor ve belirtilen koşullar altında paranızı katlayabiliyorsunuz. Republic’in standart para birimlerinin yanısıra kripto para girişimleri için de bir yatırım bölümü (crypto) bulunuyor. Zaten Republic’in kendi için çıkardığı Notes adlı bir token’ı da bulunuyor ve farklı şekillerde siz de kazandığınız Notes tokenlerini artırabiliyorsunuz.

Kitlesel fonlamayı farklı bir boyuta taşımak isteyen Republic, hemen her noktada girişimlerin başarısız olabileceğini, yatırım yapmanın risklerini, kağıt üstünde bir hisse sahibi olmayacaklarını anlatıyor. Ancak yine de küçük yatırımcıların inandıkları girişimleri desteklemeleri için eşsiz bir fırsat sunduğunu da gösteriyor. Hatta sloganı şöyle: Şimdi siz de melek yatırımcı olabilirsiniz.

Republic, Crowd Safe adlı bir sistemle taraflar arasında güvenli işlem vadediyor ve muhtemel başarı senaryolarında kazancınızı hesaplamanıza da yardımcı oluyor. Sitede yatırımcı gruplarına katılıp fikir alışverişi yapabiliyorsunuz. 48 saat içinde yatırımınızı geri çekme şansınız da var.

AngelList ve Binance gibi önemli girişimleri arkasına alan Republic, 2016’dan bu yana faaliyette. Şimdiye kadar da 70’ten fazla girişimin kitlesel fonlama hedefine ulaşmasını sağlamış. Şu anda 100 binlerce dolar destek toplayarak hedefine ulaşan, henüz kampanyası devam eden girişimler de var.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Naval Ravikant'ın Girişimcilik Öğretisinden Süzülen 27 Cümle

Next Article

Elektronikprojem: Elektronik Proje Pazarı

Related Posts