SiteChecker: Ücretsiz ve Faydalı SEO Aracı

SiteChecker, sitenizin SEO performansını yükseltmek üzere hizmet veren ücretsiz bir analiz aracı. Sadece sitenizin alan adını yazarak arama motorları (bilhassa Google) açısından ne gibi hatalarınız olduğunu görüp iyileştirme önerilerini alabiliyorsunuz.

Farklı Araçlar Bir arada

Bu girişimin iddiası daha hızlı ve daha kolay bir şekilde SEO performansınızı gözler önüne sermek. Bunun için Health Checker, Rank Checker, Free Backlink Checker, On Page SEO Checker, Website Traffic Checker gibi araçlarla farklı testler yapmanızı sağlıyor. Bazı değişimleri ise sürekli tarayarak sürekli güncel bilgi veriyor.

Üye Olmadan SEO Raporunuzu Görün

SiteChecker, site ve sayfa özelinde hatalarınızı göstermekle kalmıyor, nasıl düzeltebileceğinizi de söylüyor. Üstelik bunu ücretsiz şekilde yapıyor. Daha da güzeli bu bilgileri siteye üye bile olmadan sadece alan adınızı yazarak yapabiliyorsunuz.

Başlangıç İçin Uygun Ücret

Elbette her şey ücretsiz değil. Sunulan raporun tamamını görmek isterseniz belli bir ücret ödemeniz gerekiyor ki aşağıda yıllık üyelik ücretlerini görebilirsiniz. Yıllık üyelikte 1 site için sadece 6 dolardan başlayan bir fiyat sunması sanırım başlangıçta çok para ödemek istemeyenler için ideal.

Chrome Eklentisi Var ama Türkçesi Yok Sayılır

13 farklı dilde hizmet verdiğini iddia eden SiteChecker’ın Türkçesi maalesef pek iyi değil. Diğer dillerin de ne kadar makine çevirisi bilmiyorum ama orta seviye İngilizce biliyorsanız zaten sorun olmayacaktır.

Dilerseniz Sitechecker’ın Chrome eklentisini de indirebilirsiniz. Detaylı bir tanıtım videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami