Günün Girişimleri 6: StoryCreator, Social Hour, OpenStartups

StoryCreator: Video Hikâyeler Oluşturmanın Kolay Yolu

StoryCreator, özellikle sosyal ağlarda kullanabileceğiniz video hikâyeler hazırlamanızı sağlayan bir araç. Podcast yayıncıları, eğitimciler ve tüm girişimcilerin keyifle kullanabileceği bir araç olan Story Creator, müzik görselleştirmesi, podcasti video dönüştürme, video altyazı ekleme, videoya metin ekleme, ses/video kırpma ve GIF dosyalarını yeniden boyutlandırma gibi yeteneklere sahip. Ne kadar etkileyici videolar yapabileceğiniz ise hayalgücünüze ve yeteneğinize bağlı.

StoryCreator’ı ücretsiz kullanmaya başlayıp ayda 5 video üretebilirsiniz ama videolarda filigran olacağını unutmayın. Ücretli hesaplar aylık 15 dolardan başlıyor. Bir de ömür boyu üyelik almak isteyenlere 179 dolarlık teklif var. Eğer video editörünü beğenirseniz ve çok ihtiyacınız varsa düşünmenizi tavsiye ederim.

StoryCreator, San Diego’da yaşayan Michael Aubry tarafından geliştirilen bir ürün. Product Hunt’ta 1013 oy ile 1. olmuş ve siteye 4 bin ziyaretçi çekmiş. Bu ziyaretçilerden 1300 üye ve 4 bin dolar gelir elde etmiş.

Social Hour: Grup Video Görüşmelerinde Farklı Bir Tarz

Social Hour, küçük gruplar halinde video görüşmeler yapmaya odaklanan bir araç. Bir masada (grupta) en fazla 5 kişi buluşuyor ve etkinliği düzenleyen kişi en fazla 10 farklı masa oluşturabiliyor. Yani en fazla 50 kişilik etkinlikler yapabiliyorsunuz. Masalar için birer konu belirliyorsunuz ve bu konu etrafında konuşuluyor. Katılımcılar farklı masalara geçiş yapabiliyor, kendisi için bir arkaplan müziği belirleyebiliyor.

Social Hour, şimdilik (beta sürecinde) ücretsiz. Bu ürünün bir benzeri olan Rally.video’yu da izleyebilirsiniz. Bu tarz ürünler özellikle eğitimcilerin ısınma/tanışma turları için ideal. Rally Video’nun ilgili sayfasında da bu oyunlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca İnanç Ayar’ı konuk ettiğim Eğitimcinin Eğitimi konulu webinar videomuza göz atabilirsiniz.

Social Hour, verimli video toplantılara odaklanan Team.video, Videokit ve Trello/ClickUp/TickTick alternatifi Subtask için çalışan kişiler tarafından yapılmış ve bana TeamVideo ile Videokit’e müşteri çekmek için hazırlanmış gibi bir his uyandırdı. 🙂

OpenStartup: Şeffaf Girişimleri Keşfedin

Open Startup terimi finansal olan/olmayan çeşitli bilgilerini şeffaf girişimler için kullanılıyor. OpenStartup.dev de bu girişimleri bir araya getiren bir dizin.

Sagun Shrestha, tarafından hazırlanan dizinde 50’den fazla şeffaf girişimi tanıyabilirsiniz. Her bilgi kartında girişimlerin aylık gelirleri ve üye sayıları da kolayca görülebiliyor. Daha fazla detay için de  ilgili linkleri bulabilirsiniz.

İşin ilginci OpenStartup.dev sitesinin kendisini listede göremedim ve laf aramızda Girisimler.net’i şeffaf bir girişim yapmayı düşünüyorum ama sürekli erteliyorum. Aslında popularbooks.net veya emailmarketing.club‘ı da yapabilirim. Eğer bu satırı okuduysanız lütfen yorumlarda fikrinizi paylaşın. 🙂

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

2 Comments

  • Ahmet

    Şeffaf bir girişim yapma fikri güzel. Girisimler.net ismi genel bir isim bu nedenle bence popularbooks ve openstartup ve emailmarketing karışımı olabilir odaklanmak iyi ama iş fikri buna müsait. Yolun açık olsun kardeşim 😉

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Linkedin Premium İndirim Uygulama Videosu Patreon üzerinden içerik üretimimi desteklediğiniz için çok…

Devamını oku

Influence Nedir? Influence, benim bir süredir dikkatimi çeken site üstü dönüşüm optimizasyonu araçlarından…

Devamını oku

JumpStory, içerisinde milyonlarca stok fotoğraf, video, vektör ve ikonlar barındıran bir görsel içerik…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami