Glocalzone

Yurt dışından bir ürün almak istiyor ancak uygun fiyata getirmenin yolunu bulamıyor musunuz? Ya da çok geziyor ve ek gelir kazansam güzel olur mu diyorsunuz? Glocalzone işte bu iki ihtiyacı da gideren yeni nesil paylaşım ekonomisi platformu.

Uluslararası alışverişte sınırları kaldırmayı hedefleyen Glocalzone, yurtdışından ürün isteyenlerle gezginleri bir araya getiriyor.

Nasıl Çalışır?

Alıcılar kendi profillerinde satın almak istedikleri ürünleri ekleyip istedikleri rotada seyahat edecek bir gezginin çıkmasını bekliyor. Gezginler de yaklaşan uçuş bilgilerini platforma girerek ürün talebinin gelmesini. Arz ve talep birbirini bulunca Glocalzone kredi kartıyla ödemeyi alıyor ve teslimat gerçekleştikten sonra ödemeyi karşı tarafa iletiyor.

Glocalzone herhangi bir getirme ücreti kesmiyor. Söz konusu ücret, gezgin ile alıcı arasında kararlaştırılıyor. Uygulama içi mesajlaşma özelliğine sahip olan Glocalzone, kendini sağlıklı bir iletişim ve para transfer platformu olarak konumlandırıyor.

Kurulduğu dönemde Türkiye odaklı bir girişim olan Glocalzone, aldığı yatırımlarla kendini küresel bir girişim olarak yeniden konumlandırdı ve blogunda gezginler için Türkçe ve İngilizce yazılar paylaşıyor.

Glocalzone’un Hikâyesi:

Sorry,You have not added any story yet

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

evePASS, bir yere giriş (check-in) yapmayı oyunlaştıran bir mobil uygulama. Kare (qr) kod taraması yoluyla bir…

Devamını oku

Girişimcilerin dostu, mükemmel indirimlerin başkenti AppSumo, 2020 Black Friday indirim dönemi için ilk…

Devamını oku

Twitter'a özel 'Flood' terimine Türkçe'de ne demek lazım bilmiyorum (tivit zinciri, bilgisel?) ama kısaca…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.