Glocalzone

Yurt dışından bir ürün almak istiyor ancak uygun fiyata getirmenin yolunu bulamıyor musunuz? Ya da çok geziyor ve ek gelir kazansam güzel olur mu diyorsunuz? Glocalzone işte bu iki ihtiyacı da gideren yeni nesil paylaşım ekonomisi platformu.

Uluslararası alışverişte sınırları kaldırmayı hedefleyen Glocalzone, yurtdışından ürün isteyenlerle gezginleri bir araya getiriyor.

Nasıl Çalışır?

Alıcılar kendi profillerinde satın almak istedikleri ürünleri ekleyip istedikleri rotada seyahat edecek bir gezginin çıkmasını bekliyor. Gezginler de yaklaşan uçuş bilgilerini platforma girerek ürün talebinin gelmesini. Arz ve talep birbirini bulunca Glocalzone kredi kartıyla ödemeyi alıyor ve teslimat gerçekleştikten sonra ödemeyi karşı tarafa iletiyor.

Glocalzone herhangi bir getirme ücreti kesmiyor. Söz konusu ücret, gezgin ile alıcı arasında kararlaştırılıyor. Uygulama içi mesajlaşma özelliğine sahip olan Glocalzone, kendini sağlıklı bir iletişim ve para transfer platformu olarak konumlandırıyor.

Kurulduğu dönemde Türkiye odaklı bir girişim olan Glocalzone, aldığı yatırımlarla kendini küresel bir girişim olarak yeniden konumlandırdı ve blogunda gezginler için Türkçe ve İngilizce yazılar paylaşıyor.

Glocalzone’un Hikâyesi:

[cool-timeline category=”Glocalzone” layout=”one-side” designs=”design-2″ skin=”default” show-posts=”10″ date-format=”F j” icons=”YES” animation=”none” story-content=”full” based=”default” compact-ele-pos=”main-date” pagination=”default” filters=”no” order=”ASC” ]

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Social Animal: İçerik Pazarlamasının İsviçre Çakısı Social Animal bir analitik mantığıyla çalışan bir…

Devamını oku

Webinar: Almanya Girişimcilik Ekosistemini Tanıyalım GirişimlerNet Webinar serisinde bu hafta Almanya'daki 3…

  • 666
Devamını oku

Base64: İstediğiniz Dokümandan İstediğiniz Parçaları Ayıklayın Base64, farklı dokümanlar içindeki…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami