Günün Girişimleri 30: Hangi Vize, Zlappo, GoodProfile, Gated

Bugünkü bülten destekçimiz Hangi Vize.

Girişimci vizeleri hakkında 30 dakikalık ücretsiz danışmanlık için tıklayın.

Destekçi olmak için iletişime geçin ve bülten abonesi olmak için şöyle buyrun.


Hangi Vize

⇻ Nedir?

Hangi Vize, yurt dışına yerleşmek isteyenlerin nasıl ve hangi vize ile hareket etmesi gerektiğini anlatan bir danışmanlık ve topluluk girişimi.

⇻ Nasıl Çalışır?

Hangivize sizin için uzun evrak işlerini, yasal karmaşıklığı ve gereksiz masrafları ortadan kaldırarak oturum ve çalışma izni almanıza yardımcı oluyor. Slack kanalı içinde üyeler birbirleriyle etkileşime de geçebiliyor.

GirişimlerNet takipçilerinin ilgilenebileceği girişimci vizeleri (Finlandiya, Estonya, Danimarka vs.) için de yardımcı olan Hangi Vize’den 30 dakikalık ücretsiz randevu alabilirsiniz.

⇻ Fiyatlandırma?

Sabit bir fiyatlama yok. Hizmet ücreti ve vize maliyetini yapacağınız görüşme neticesinde öğrenebilirsiniz.


Zlappo (Günün Fırsatı)

⇻ Nedir?

Zlappo, Twitter başta olmak üzere (LinkedIn ve Gumroad da destekleniyor) daha fazla takipçi ve daha fazla etkileşim kazanmanız için geliştirilmiş bir araç.

⇻ Nasıl Çalışır?

Hesabınızı Zlappo’ya bağladıktan sonra içerik paylaşımlarını zamanlayabiliyor ve kolayca ileti zinciri (thread) oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca iyi etkileşim alan iletilerinizi otomatik olarak tekrar paylaşılmak üzere ayarlayabiliyorsunuz. Sürekli ektileşim getirecek bu içerikler ‘ever green content’ olarak adlandırılıyor. Paylaşımlarınızı LinkedIn’e yönlendirmenize de imkân tanıyor.

Kullanıcılara Twitter’da direkt mesaj da otomatik olarak gönderebiliyorsunuz. Aynı şekilde Zlappo ile Gumroad’da indirimli satışları otomatik olarak başlatıp durdurabiliyorsunuz.

Tüm bu eylemlerin karşılığında Zlappo, takipçi sayınızı 1 ay içinde %30-50 oranında artıracağınızı, etkileşiminizi %100 artıracağınızı ve Gumroad’da satışlarınızı zahmetsizce hızlandıracağınızı söylüyor.

⇻ Fiyatlandırma?

Ücretsiz kullanmaya başlayabileceğiniz Zlappo’nun ücretli planları aylık 12.5$’dan başlıyor ama AppSumo’daki ömürlük fırsat ile aylık ücreti 25$ olan Hustler paketine sadece 119$’a sahip olabilirsiniz. Bu planda 10 farklı Twitter hesabı ekleyerek Zlappo üzerinden ayda 10.000 ileti (tweet) atabilirsiniz.

Alternatif olarak Chirr App’e bakmanızı öneririm. Üstelik %20 indirim kodunuz var.


GoodProfile

⇻ Nedir?

GoodProfile, ücretsiz bir şekilde kendinizi tanıtan bir internet sayfası oluşturmanızı sağlıyor. Bugün Product Hunt’ta GoodProfile’ı destekleyebilirsiniz.

⇻ Nasıl Çalışır?

GoodProfile’e üye olup kişisel bilgilerinizi ekleyerek kendi sayfanızı kolayca oluşturabilirsiniz. Medium blog yazılarınızı ve Github deponuzu da profilinizde gösterebilirsiniz.

⇻ Fiyatlandırma?

Ücretsiz olarak GoodProfile.me alan adı altında bir sayfa oluşturabileceğiniz gibi aylık 5$ ödeyerek kendi alan adınızı kullanabilir ve diğer ek özelliklerden faydalanabilirsiniz.


Gated

⇻ Nedir?

Gated, e-posta kutunuzdaki yoğunluğu kontrol etmeniz için bir filtre sistemi ekleyen bir verimlilik aracı.

⇻ Nasıl Çalışır?

Gated, Google e-posta hesabınıza erişim izni alıyor ve tanımadığınız, daha doğrusu rehberinizde olmayan kişilerin e-postalarını ayrı bir etikete taşıyor ve belirlenen tutarla belirlenen yere bağış yaparsa ön tarafa (inbox) alıyor.

Tabii bu çok sert bir kural değil. Yani ilgili mesajı alan kişi, isterse sizi tanıdığını bildirerek e-postasının size ulaşmasını sağlayabiliyor veya siz ilgili etikete bakarak ödeme beklemeden cevaplayabilirsiniz.

Nasıl bir mesaj geldiğini görmek isterseniz firat [et] girisimler.net adresine bir e-posta atabilirsiniz. Deneme amaçlı bir süre kullanacağım.

Dipnot: E-postanıza bir filtre takarsanız ne olur? sorusunun yanıtı: Dikkat kaybında %20-40 azalma, yani verimlilik artışı.

⇻ Fiyatlandırma?

Tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz.

Total
0
Shares
2 comments

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 29: Trackabi, B2Metric, Senja, Mailboat

Next Article

Günün Girişimleri 31: Woostify, LimeWire, BebekEkspres, BigPoll

Related Posts