Midas Menkul Değerler’in SPK Lisansı Onaylandı, Yakında Açılıyor

Midas adlı yabancı borsalarda komisyonsuz hizmet alma girişimini daha önce sizlere tanıtmış ve henüz SPK lisansını almadığından bahsetmiştim. Sermaye Piyasası Kurulu’nun 24 Eylül’de yaptığı açıklamaya göre iki yeni kuruma faaliyet izni verildi ve bunlardan biri de Midas Menkul Değerler. Yani Midas’ın resmen hizmet vermesi için geri sayım başladı.

“2. “Midas Menkul Değerler A.Ş.” unvanlı aracı kurum kuruluşuna izin verilmesi başvurusu III-39.1 sayılı Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ’in 63 üncü maddesi uyarınca olumlu karşılanmıştır.”

Midas’ın kurucu ortaklarından Egem Eraslan‘ın paylaştığı bilgiye göre Midas yıl bitmeden beta’ya çıkacak. Bekleme listesindeki sıraya göre de yatırımcı kabul edecek. Ayrıca 2021 ilk çeyrekte herkesin Midas’a erişimi olması planlanıyor.

Egem Arslan, LinkedIn’den yaptığı paylaşımda son 6 ayda “Önce bir lisans alın da sonra konuşalım.” sözünü çokça işittiklerini paylaştı ve biraz sitem etti. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen ve Midas’a inananlara da teşekkür etti.

Midas ekibine inanmayanların ve erteleyenlerin pişman olup olmayacağını zaman içinde göreceğiz…

Midas Menkul Değerler’in kimin adına kayıtlı olduğunu merak edenler için de şu bilgiyi tekrarlayalım;

“İzmir merkezli Kognivia Yazılım A.Ş. tarafından hayata geçirilen girişim. Kurucu ortaklar Egem Eraslan ve Umut Bozkurt.”

Midas’a Nasıl Üye Olunur?

Midas ile yatırım yapmayı düşünüyorsanız hemen e-posta adresinizi siteye bırakmanızda fayda var, çünkü aktif kullanıcı olabilmek için sıranın size gelmesini beklemek zorundasınız. Ben Temmuz sonunda tanıttığımda bekleme listesinde sanırım 2-3 bin kişi vardı. Şu anda 14 binden fazla kişi var… Midas’ın bu viral sistemi nasıl kurduğunu merak ediyorsanız Kickofflabs’ı inceleyin.

 

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

E-Bülten Alıp Satabileceğiniz 2 Girişim: LetterXchange & Duuce

Next Article

Hafta Özeti 12: Girişimciler İçin Geçen Hafta Öne Çıkan Haberler

Related Posts