Midas Menkul Değerler’in SPK Lisansı Onaylandı, Yakında Açılıyor

Midas adlı yabancı borsalarda komisyonsuz hizmet alma girişimini daha önce sizlere tanıtmış ve henüz SPK lisansını almadığından bahsetmiştim. Sermaye Piyasası Kurulu’nun 24 Eylül’de yaptığı açıklamaya göre iki yeni kuruma faaliyet izni verildi ve bunlardan biri de Midas Menkul Değerler. Yani Midas’ın resmen hizmet vermesi için geri sayım başladı.

“2. “Midas Menkul Değerler A.Ş.” unvanlı aracı kurum kuruluşuna izin verilmesi başvurusu III-39.1 sayılı Yatırım Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğ’in 63 üncü maddesi uyarınca olumlu karşılanmıştır.”

Midas’ın kurucu ortaklarından Egem Eraslan‘ın paylaştığı bilgiye göre Midas yıl bitmeden beta’ya çıkacak. Bekleme listesindeki sıraya göre de yatırımcı kabul edecek. Ayrıca 2021 ilk çeyrekte herkesin Midas’a erişimi olması planlanıyor.

Egem Arslan, LinkedIn’den yaptığı paylaşımda son 6 ayda “Önce bir lisans alın da sonra konuşalım.” sözünü çokça işittiklerini paylaştı ve biraz sitem etti. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen ve Midas’a inananlara da teşekkür etti.

Midas ekibine inanmayanların ve erteleyenlerin pişman olup olmayacağını zaman içinde göreceğiz…

Midas Menkul Değerler’in kimin adına kayıtlı olduğunu merak edenler için de şu bilgiyi tekrarlayalım;

“İzmir merkezli Kognivia Yazılım A.Ş. tarafından hayata geçirilen girişim. Kurucu ortaklar Egem Eraslan ve Umut Bozkurt.”

Midas’a Nasıl Üye Olunur?

Midas ile yatırım yapmayı düşünüyorsanız hemen e-posta adresinizi siteye bırakmanızda fayda var, çünkü aktif kullanıcı olabilmek için sıranın size gelmesini beklemek zorundasınız. Ben Temmuz sonunda tanıttığımda bekleme listesinde sanırım 2-3 bin kişi vardı. Şu anda 14 binden fazla kişi var… Midas’ın bu viral sistemi nasıl kurduğunu merak ediyorsanız Kickofflabs’ı inceleyin.

 

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Fluent, dil öğrenmeyi internet tarayıcısıyla oyunlaştıran bir girişim. Aslında oyunlaştırma dinamikleri çok…

Devamını oku

StackBy, farklı kanallardan bilgi çekerek verimliliğinizi artıran tablolar oluşturmanızı ve API'lerden kolayca…

Devamını oku

İstenmeyen e-posta (spam) klasörümde daha önce üye olduğum Crystal adlı bir girişime rastladım. Crystal,…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami