Podpage: Podcastiniz İçin 5 Dakikada Websitesi Yapın (İndirim)

Podcast yayıncısı iseniz ve hala bir websiteniz yoksa Podpage bu işi sizin için hızlıca çözüyor. Podcast özelinde WordPress temaları ve bazı özel çözümler olsa da Podpage, sadece bu işe odaklanarak temiz bir çözüm sunuyor.

Özellikler

Podpage ile web sitenizi açmak için tek yapmanız gereken verilen arama çubuğunda podcastinizi aramak ve epostanızı yazıp beğendiğiniz temayı seçmek. Podpage, 14 farklı tasarım sunuyor ve bunlardan istediğinizi seçip, Podpage’de bir hesap açarak sayfanızı oluşturabiliyorsunuz.

Podpage sitenizde bölümler için özel sayfalar oluşturuluyor ve medya oynatıcı ile site üzerinde dinleme sağlanabiliyor. Transkriptler yani metin çözümlemeleri bile yayınlanabiliyor ama bunun Türkçe için de geçerli olup olmadığından emin değilim.

Konuklar İçin Özel Profiller

Ayrıca Podpage ile podcastinize konuk olan kişiler için özel sayfalar/profiller oluşturabiliyorsunuz. İşin güzel tarafı ne kodlamayla, ne sunucuyla ne tasarımla ne de içerik eklemekle uğraşmanıza gerek var. Sitenizi bir kez ayarladıktan sonra yeni bölümler otomatik olarak yayınlanıyor.

Entegrasyonlar

Neden websitesi açayım? diye sorabilirsiniz. Bunun bir çok cevabı olabilir ama Podpage, eposta takipçileri toplama, dinleyicilerden yorum alma, Google’da daha fazla görünür olma, iletişim kaynağı oluşturma ve takipçilerden sesli mesajlar alma gibi haklı sebepleri sıralıyor.

Aweber, ConvertKit, Mailchimp gibi eposta pazarlama araçlarıyla, Google Analytics, Facebook ve Twitter gibi kaynaklarla entegre edilebilen Podpage, şu anda Apple Podcast’teki yorumları siteye öekebiliyor ve yakında yenilerinin de eklenmesi planlanıyor.

Dinleyiclerinizden Bağış/Destek Toplayın

Diğer önemli bir nokta ise dinleyicilerinizden Patreon, Supercast, BuyMeACoffee gibi kanallar ile destek/bağış toplayabilmeniz. Podpage bunu tanıtımı yapmanızı da mümkün kılıyor.

 

Ücretlendirme & İndirim Kuponu

Şimdiye kadar binlerce podcast yayıncısına hizmet veren Podpage ile ücretsiz şekilde sitenizi oluşturabiliyorsunuz ancak kendi alan adınızı kullanamıyorsunuz ve tüm özelliklere erişemiyorsunuz. Fakat ayda sadece 5 dolar ödeyerek alan adınızı da ekleyip kendi sitenizi açabiliyorsunuz.

Eğer ayda 12 dolar öderseniz tüm özelliklere erişiyorsunuz ki bu üyelikle yasarımı özelleştirmekten blog açmaya, ücretli üyelik sistemi açmaktan podcast bölümlerinin video versiyonunu oluşturmaya kadar çok çeşitli ve güzel özellikleri var. Eğer bir Podcast Network’ü iseniz sizin için de ayrı üyelik paketleri sunuluyor.

Son olarak GirişimlerNet okuyucuları için güzel bir indirim kodu aldığımı gururla paylaşmak isterim. GIRISIMLER15 kodu ile Pro üyelik hesabını 1 ay bedava kullanabilir ve istediğiniz hesap tipinde 15 dolar indirim kazanabilirsiniz. Yani Basic pakette %25 indirim. Bu fırsat Ocak 2021’e kadar geçerli.

Total
5
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

1 Fidan, Bin Teşekkür

Next Article

2021 Trendlerini Anlatan 40 Farklı Rapor

Related Posts