WP Reset: WordPress Sitenizin Yetenekli Muhafızı [Fırsat]

WP Reset, WordPress fanatiklerinin seveceği güzel eklentilerden biri. Kolayca WordPress sitenizi yedekleyin, resetleyin veya silin. Üstelik siteniz hacklendiğinde veya sorun yaşadığında bir kurtarıcı olarak görev yapıyor.

Bu özel eklentiden en iyi verimi almak için belli koleksiyonlar oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Bu koleksiyona en çok sevdiğiniz/kullandığınız eklentileri ve temaları ekleyip yeni bir sitede hemen kullanabiliyorsunuz. Yani WP Reset sadece tek bir site üzerinde değil, farklı site kurulumlarında da yardımınıza koşan bir araç.

Eklentileri ve Temaları Yönetin

WP Reset ile eklentilerin veya temaların lisanslarını da kolayca yönetebiliyorsunuz. Bir tema veya eklentide başa dönmek için de kullanmak mümkün. Yani yeniden istediğiniz tema veya eklentiyi yeniden indirme işinden veya resetlemeyi elle yapmaktan kurtulmuş oluyorsunuz. WP Reset bu işi bir iki tıkla yapmanızı sağlıyor.

Ayrıca istediğiniz zaman sitenizin bir yedeğini almak isterseniz WP Reset ile sonuca ulaşabiliyorsunuz. Mevcut sürümün kopyasını alıp, istediğiniz zaman bunu kullanabilirsiniz. Böylece önemli değişiklikler yaptığınızda ve geri dönmek istediğinizde işiniz oldukça kolaylaşıyor.

Peki bu kopya alma işini otopilota bağlayabilir miyiz? diye düşünüyorsanız yanıt ‘evet’.

İstediğiniz alanın yedeğini istediğiniz zaman döngüsünde otomatik olarak yedekleyebiliyorsunuz. Bu yedekleri de ister WP Reset Cloud’da isterseniz Dropbox, Google Drive ve pCloud gibi dış bulut servislerinde tutabilirsiniz.

Hatta admin paneline ulaşamadığınızda bile Emergency Recovery Script ile sitenizi yeniden geri getirebiliyorsunuz. WP Reset yönetim paneli ise size atılacak adımlar için uygun yönlendirmeleri yapıyor.

AppSumo’dan Yine Güzel Bir Fırsat

Bu faydalı ürün normalde 1 site için yıllık 39 dolara lisanslanabiliyor. Takım ve ajans paketlerinde ise uygun fiyatlarla 100 siteye kadar lisans alabiliyorsunuz. Ama Appsumo sağolsun, yine bu fiyatlardan çok ucuza bir fırsat sunuyor.

Söz konusu fırsatta WP Reset’e ömür boyu erişim hakkı sadece 49 dolar. Bu fiyata 10 site için lisanslama yapabiliyorsunuz. Bulut (cloud) yedekleme hakkı 5 Site için geçerli. Her site için 2GB depolama alanı var. Yani bulutta toplam 10 GB alanınız oluyor.

GirişimlerNet’te şu anda WP Reset kurulu ama henüz aktif olarak kullanmadım. Benim gibi zaman zaman WordPress’ini bozanlar için oldukça faydalı bir ürün olacağını düşünüyorum. Zaten WP Reset de yazılım/teknik pozisyonda olmayanları veya bu işleri daha hızlı halletmek isteyenleri hedefliyor.

Appsumo’da 650’den fazla inceleme ile 5 tam puan alan WP Reset öne çıkan ürünler arasına girmişti. Aslında WP Reset fırsatı da kaçmıştı ama Appsumo Plus üyeleri için sadece 96 saat için geri geldi. (detaylar videoların altında)

Karar vermekte zorlanıyorsanız Appsumo video tanıtımını ve kurucusunun tanıtım webinarını izleyebilirsiniz.

Appsumo Plus Nedir?

Appsumo Plus üyesi olursanız (yıllık 99 dolar) her ay sonunda kaçan bazı fırsatları LAST CALL çağrısıyla yakalama şansınız oluyor. Ayrıca 1 yıl boyunca Appsumo’daki %10 indirimin yanısıra çeşitli ürünlere de bedava erişebiliyorsunuz.

Mesela daha önce sizlere tanıttığım Social Animal adlı içerik pazarlaması aracına da şu anda sadece Appsumo Plus üyeleri erişebiliyor.

Bir de Appsumo Plus ile KingSumo Giveaways Pro ürününü üye olduğunuz sürece ücretsiz kullanabiliyorsunuz ama ben daha önce faydalanmıştım ve nedense KingSumo Giveaways Pro ürününe erişimim var gözüküyor. Arada bir karışıklık mı olup olmadığını sormayı düşünüyorum. 🙂

İngilizce bilmeyenler için WP Reset ve KingSumo Giveaways ürünlerinin Türkçe dil desteği sunmadığını da eklemeden geçmeyeyim.

WordPress uzmanlarının WP Reset ve yedekleme/koruma eklentileri hakkındaki yorumlarını beklerim. 😉

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Wavium: Blog ve E-posta Bültenini Birleştiren Yeni Girişim

Next Article

Midas Menkul Değerler | Yabancı Hisse, Borsa Yatırımı

Related Posts