Türkiye’den AppSumo’ya Çıkan 11 Girişim

AppSumo girişimlerin son kullanıcılara ömür boyu kullanım hakkıyla üyelik satabildiği bir pazar yeri. Bu pazaryerinde dünyanın ülkelerinden olduğu Türkiye’den de girişimler kendini tanıtma imkânı buluyor. Bu yazıda Türkiye’den AppSumo’ya çıkan 11 girişimi bir araya getirdik.

1) RobomotIon

Robomotion, bir RPA (robotic process automation) girişimi. Yani iş akışlarını kolaylaştırmak için çeşitli eylemleri insan gücü olmadan yapan bir akıllı otomasyon aracı.

Özelleştirilebilen araçları ile süreç değerlendirme, veri karşılaştırması, resim ve belge otomatik indirme, form doldurabilme gibi özelliklere sahip.

Fiyat takip aracı ile de rakiplerinizin bilgilerini elde etmenizi, farklı kaynaklardan ürünlerin fiyatlarını listelemenizi ve her zaman güncel kalabilmenizi sağlıyor.

Kurucu Ortaklar: Faik Uygur, Osman Mollahamut

Ücret: Ömürlük fırsat kodları 79$’a satışta.

2) Radaar

Radaar birden çok sosyal medya hesaplarının tek bir yerden yönetilmesini sağlayan bir platform. Girişimleriniz için sosyal medya içerikleri hazırlama, yayınlama ve çalışmaların performans analizini yaparak sosyal medya yönetiminde kolaylık sağlıyor.

Masaüstü bildirimleriniz belirli bir değeri aştığında sizi uyarabilir. Geçmiş analizler için çizgi grafikler oluşturmanızı sağlıyor.

Kurucu Ortaklar: Mustafa Ercan Zırh

Ücret: Ömürlük fırsat kodları 49$’a satışa sunuldu. Satış sayfası aktif değil.

3) Heybooster

Heybooster, tüm dijital pazarlamanızın günlük denetimini gerçekleştiren, fırsatları zamanında yakalayabilmenizi sağlayan ve yatırım getirinizin artmasını sağlayan bir pazarlama zekası. KPI tahmini ve takip aracı ile bütçenizin verilerini Google Analytics, Google Ads gibi kaynaklardan alır, ilerleme ve tahminler hakkında sizi uyarır.

Otomatikleştirilmiş öngörüleri koşullara bağlıyken, özel öngörüleri ise girişimleriniz için önemli olan verilerinizdeki değişiklikleri kontrol ederek koşulları belirlemenizi sağlıyor.

Kurucu Ortaklar: Şahin Seçil, Neslihan Emikoğlu

Ücret: Ömürlük fırsat kodları 69$’a satışta.

4) VIdyou

Vidyou, e-ticaret ürünleri, emlak listeleri ve blog içeriği için videoları otomatikleştirmek üzere tasarlanmış gerçek zamanlı veri odaklı bir video platformu.

Video oluşturmak için ürünlerinizin veya içeriğinizin özelliklerini vurgulayan bir veri kaynağından yararlanıyor ve içeriğinizi otomatik hale getiriyor.

Kurucu Ortaklar: Gülay Mirzai, Baris Adrin Mirzai

Ücret: Ömürlük fırsat kodları 49$’a satışa sunuldu. Şu anda satışa kapalı.

5) sertıfıer

Sertifier, yeteneklerinizi kanıtlayan sertifikalarınıza kolayca ulaşabilemenizi sağlayan bir platform. Sertifier, dijital ortamda akıllı sertifikalar geliştiriyor. Yeteneklerimizi kanıtlayan bu sertifikalara dijitalde ulaşabilme imkanı sunuyor.

Kurucu Ortaklar: Bengisu Doğan, Arda Helvacılar

Ücret: Ömürlük fırsat kodları 49$’a satışa sunuldu. Şu anda satışa kapalı.

6) HockeyStack

HockeyStack, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların tüm eylemlerini ve durumlarını kontrol edip yakalayan bir web analiz aracı. Her kaydırma, tıklama ve video görüntüleme durumlarını eyleme dönüştürüyor ve elde edilen verileri hızlı ve anlaşılması kolay bir şekilde analiz edebiliyor.

Ayrıca HockeyStack, kullanıcı aramalarınızı filtreleyebilme imkanı sunarken, oluşabilecek sorunlar için iyileştirme yapabilmeniz için üzerinde çalışmanız gereken şeyleri keşfetmenizi sağlıyor.

Kurucu Ortaklar: Arda Bulut, Buğra Gündüz, Emir Atlı

Ücret: Ömürlük fırsat kodları 79$’dan başlıyor. Şu anda satışa kapalı.

7) Juphy

Juphy, e-postalarınızı ve tüm sosyal medya hesaplarınızı bir platformda yönetebilmenizi sağlayan bir uygulama. Kimlik bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmadan kullanabilmenizi sağlıyor.

Juphy, sosyal medya mesajlarına ve yorumlarına yanıt vermenizi ve birden fazla e-posta hesabınızı yönetebilmenize imkan veriyor. Bütün bunları platform değiştirmeden yapabiliyor.

Kurucu Ortaklar: Eyüp İbişoğlu, Osman Erdi Balcıoğlu

Ücret: 1 yıllık fırsat kodu 228$’a satışa sunuldu (?). Şu anda satışa kapalı.

8) Mını course generator

Mini Course Generator, bilginizi minimal eğitim programlarına dönüştürmeniz için gerekli altyapıyı sunan bir SaaS girişimi. Kurslarınızı metin ve görseller ekleyerek zenginleştirebilir ve farklı kanallarda paylaşabilirsiniz.

Yapay zekâ yardımıyla kurs oluşturma konusunda işinizi kolaylaştıran MCG, AppSumo fırsatıyla 5 GB alan ile 30 mini-kurs oluşturmanıza imkân tanıyor.

Kurucu Ortaklar: Yahya Tür, Onur Öztürk

Ücret: Ömürlük fırsat kodu 79$’a satışta.

9) MOBIROLLER

MobiRoller, herhangi bir kodlama deneyimine gerek duymadan mobil uygulamanızı geliştirmenizi sağlayan bir platform. Kodlama gerektirmeden sürükle bırak tekniğiyle uygulamalarınızı kolaylıkla geliştirmenizi sağlıyor. Geliştirdiğiniz uygulamalarınızı Apple, Google Store ve Huawei App Galery üzerinden yayınlayabilirsiniz.

MobiRoller analitik entegrasyonu ile performansınızı ölçmek için Google Analytics uygulamanıza ekleyerek hedef kitlenizi tanıyabilir ve eylemlerinizi buna göre gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı inceleme için tıklayın.

Kurucu Ortaklar: Selçuk Volkan Kasaroğlu, Erol Kabadayı

Ücret: Ömürlük fırsat kodu 79$’a satışta.

10) INBOX

INBOX, Türkiye’de geliştirilip dünyaya açılan e-posta pazarlama platformu. API desteğiyle Transactional Email altyapısı olarak da kullanılabiliyor.

Mailchimp, Mailerlite, Sendgrid, Mailjet gibi farklı popüler araçlara rakip olan Inbox ile e-posta gönderme konusundaki bir çok ihtiyaca yanıt bulabiliyorsunuz. Pazarlama e-postaları veya e-bültenler hazırlayabilir, bunları kişiselleştirerek belli otomasyonlar ile ilgili kişilere görebilirsiniz. Detaylı inceleme için tıklayın.

Kurucu Ortaklar: Emin Onur Genç

Ücret: Ömürlük fırsat kodu 59$’a satışa çıkmıştı. Şu anda satışa kapalı.

11) Screpy

Screpy, arama motoru optimizasyonunda yardıma koşan bir araç. Yapay Zekâ desteğiyle websitesi trafik ölçüm bilgilerini arama motoru optimizasyon araçlarıyla birleştiriyor.

Sayfa hızı, W3C Validator, Google sıra kontrolü gibi önemli metrikleri takip ediyor.

Kurucu Ortaklar: Mustafa Aydemir, Yunus Özcan, Çağla Çağlar, Mehmet Ali Özcan

Ücret: Ömürlük fırsat kodu 49$’a satışta.

Total
0
Shares

2 Yorum
  1. Bu kıymetli girişimlerin belki de çoğunun ülkemizden çıktığı bilinmiyordur. Hem çok başarılı buldum hem de ayrıca gurur duydum. Araştırmanız ve paylaşımınız için çok teşekkürler Yüsra Hanım.

  2. Az çok Appsumo yu takip eden biri olarak bu uygulamalarin hiçbirinin bir Türk girişimi olduğunu bilmiyordum teşekkürler paylaşım için

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Uzaktan Psikolojik Danışmanlık Veren 6 Yerli Girişim

Next Article

GirişimlerNet Vitrin: Türkiye'nin En Değerli Girişimleri

Related Posts