Günün Girişimleri 5: Setapp, Paramla, Parity Deals, Feeting

Setapp (Günün Fırsatı):

Ücretli macOS uygulamalarını tek abonelik paketinde birleştiren ve çok uygun bir fiyatla kullanmanızı sağlayan Setapp’ı daha önce tanıtmıştım. Fevkaledenin fevkinde bir girişim.

Hâlâ öğrenci indirimiyle %50 indirimli abone olabilirsiniz ama bu yeni fırsatla deneme süresi 7 gün yerine 14 gün. Denemek istiyorsanız ama bir hafta az gelir diyorsanız 20 Haziran’a kadar bu fırsattan faydalanabilirsiniz. Bu arada GirişimlerNet’e özel Semrush için de uzatılmış 14 günlük deneme süresi var.

Paramla:

Paramla, tüm finansal varlıklarınızı tek bakışla görmenizi sağlayan bir mobil uygulama. Çok yalın, herhangi bir kullanıcı bilgisi istemeyen, üye bile olmadan kullanabileceğiniz Paramla ile tüm varlıklarınızın değerine tek noktadan hakim olabilirsiniz.

Şu anda portföyünüze nakit, emtia, döviz, fon, hisse senedi, kripto para ekleyebiliyorsunuz. Android (Google Play, Huawei) ve iOS platformlarındaki uygulamayı Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz.

Girişimin başında uzun süre Gittigidiyor (eBay Türkiye) Genel Müdürü olarak görev yapan Cenk Angın var.

Parity Deals

Girişiminizin gelirini coğrafi ve zaman/dönem endeksli indirimlerle artırmanızı sağlayan bir araç. VPN ve Proxy kullanıcılarını filtrelemek, Gumroad/Stripe gibi araçlarla entegrasyon, otomatik yenilenen indirim kodları gibi özelliklere sahip.

Girişimin kendisinden örnek vermek gerekirse Türkiye ücretleri ABD’ye göre %50 indirimli. Alternatif olarak daha önce tanıttığım Parity Bar‘ı inceleyebilirsiniz. Bir ürün alırken de bu coğrafi (alım gücüne dayalı) indirimlere dikkat etmenizi öneririm, hatta göremediyseniz sorabilirsiniz.

Feeting

Feeting, oturarak videolu görüşmelerden sıkılanlar için yürüyerek sesli toplantı alternatifi sunan bir uygulama. Android ve iOS platformlarında mevcut. Birebir toplantıları ücretsiz ve süre sınırı olmadan yapabiliyorsunuz, grup görüşmelerinde ise 40 dakika sınırı var. Ücretli paketlerde ise yıllık 10€’dan başlıyor. (Uygulama marketlerinde fiyatlar TL bazında farklı olabilir.

Uygulama içindeki istatistiklerde kaç kilometre yürüyüp kaç adım attığınızı, kaç dakika toplantı yaptığınızı ve karbon salınımından ne kadar kâr ettiğinizi gösteriyor.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 4: Blisk, PowerDev, Dorik, Reform

Next Article

Günün Girişimleri 6: Draxlr, Essay, Tweet Hunter, Emelia

Related Posts